| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU! Ma puteti ajuta va roog? O colega da o petrecere de revelion si m-a invitat. Eu de obicei petreceam revelionul cu familia si cu BFF. Nu stiu ce sa fac: sa merg la petrecere? Sau sa stau cu prietena mea cea mai buna? Voi ce ati face? FUNDAA pentru raspunsul cel mai frumos

Răspuns Câştigător
| Lykan a răspuns:

Eu zic stai cu pritena ea a fost mereu alaturi de tine pe gand cealalta colega tea invitat doar sa fie lume nu pentru ca te vrea la petrecere

23 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Mi s-a intamplat cam la fel...
Colega mea m-a invitat la ea acasa unde erau mai multi, dar am ales sa o fac ca pe vremuri, cu familia si prietena cea mai buna.

| cristiiiiiii a răspuns:

Cel mai bine e sa stai cu prietena cea mai buna cu care ai petrecut atat de mult timp impreuna. daca te vei duce la party iti dai seama ca nu ii va pica bine

| xXdoareuXx a răspuns:

De ce nu mergi cu prietena ta? ii poti spune acelei fete care te-a invitat ca in fiecare an ti-ai petrecut revelionul alaturi de ea si ar fi nepoliticos din partea ta sa o lasi balta.

| allexxys a răspuns:

Mai bine stai cu prietena ta. decat sa mergi acolo ca "umplutura".tongue
Petrecere frumoasa:X

| Crash94 a răspuns:

Ai putea merge la petrecerea respectivă alături de prietena ta. Cu vârsta vine şi schimbarea.

| anonim_4396 explică (pentru Crash94):

Dar pe prietena mea nu a fost invitata iar colega mea nu o cunoaste

| Crash94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred că ar fi vreo problemă dacă aduci pe cineva nou, având în vedere că e o petrecere.

| MishalufLv a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca ar fi bine sa mergi la petrecere. si ar trebui sa o iei si pe pr ta cea mai buna, si ai putea sa i-o prezinti colegei tale. dupa cum zice Daryus daca colega ta vrea sa fie lume la petrecere... ai putea s-o iei si pe ea, si pana la urma nu cred ca s-ar supara... succes happy

| anonim_4396 explică (pentru MishalufLv):

Am intrebato pe prietena mea si a spus ca nu vrea sa vina la petrecere si acum nu stiu ce sa fac

| MishalufLv a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca s-ar supara daca te duci?

| anonim_4396 explică (pentru MishalufLv):

Cred ca sar supara pentru ca atunci cand i-am dat vestea deja era trista

| MishalufLv a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu o cunosti destul de bine... Eu cred ca la petreceri o mai fii invitata, cred ca ar trebui sa stai cu ea, cu familia cu cei dragi tie...

| MishalufLv a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu uita ca ti-a fost mereu alaturi.

| anonim_4396 explică (pentru MishalufLv):

Multumesc mult tuturor

| MishalufLv a răspuns (pentru anonim_4396):

N`ai pentru ce happy Un an nou fericit happy

| AnneMarye001 a răspuns:

Ai putea sa mergi la petrecere asa mai schimbi si u, sa stai numai cu buna ta prietena(da e adevarat ca trebuie sa stai alaturi de ea)dar poti schimba si tu, nu cred ca s-ar supara daca nai petrece o seara fara ea.Eu una nu mas supara.Parerea mea, acum alegi ce vrei u

| Izzibizzi a răspuns:

Uite un citat care poate te va face sa te dezici. "Unii nu concep să stea acasă de Revelion, poate pentru că nu dă bine atunci când ești întrebat "Ce-ai făcut de Rev?"
Și doar ca să nu stea acasă, aleg să meargă în cercuri de oameni cu care abia dacă se cunosc și cu care nu au nimic în comun, doar să plece undeva.
De ce ar fi aiurea să stai acasă? De ce ar fi mai cool să mergi la un restaurant printre oameni străini, sau în anturaje străine? Cred că am uitat ce înseamnă de fapt bucuria, distracția, și oricum, după Rev, am observat că mulți se plâng că nu s-au distrat prea grozav pe unde au fost. Nu e de mirare dacă alegem superficial, nu-i așa?"
P.S : Nu stiu ce ai vazut tu frumos in raspunsul caruia i-ai dat funda laughing nici macar nu este corect scris.

| CiprianTunaru a răspuns:

Stai cu prietena....doar nu o lasi balta nu? Totusi ar fi putin suparata pe tine.

| anne0006 a răspuns:

Eu sincera sa fiu daca as fi in locul tau,as ramane acasa cu familia in primul rand pentru ca nimic nu este mai presus decat ea,si cu bff,iar fata care te-a invitat la ea,eu spun ca poate sa mai astepte pana dupa Revelion, apoi poti sa o inviti tu la tine si sa faci o petrecere in pijamale, sau poate o va face chiar ea. Sper ca te-am ajutat cu sfatul meu(parintii tai sunt sigura ca ar fi fericiti sa faca Revelionul langa fata lor, ci nu departe de ea), UN AN NOU FERICIT!

| XbogdyX a răspuns:

Pai incearca sa imparti timpul in doua mergi jumate c familia si jumate cu prietena ta succe!:Xlaughing

| IulyAnaMaria a răspuns:

Eu una ass ramana acasa cu prietena mea cea mai buna si cu familia deoarece o fi ia colega ta va cunaosteti dar sigur nu iti este mai apropiata ca cea mai buna prietena sau familia ta adica te cheama la petrecere dar daca i-ai zice un secret lar pastra cum o face familia ta? dar asta este decizia ta

| smecheru000 a răspuns:

Duet si cu prietena la petrecere

| TotiPentruMineSiEuPentruToti a răspuns:

De fapt daca m-as pomeni in locul tau as lua a prietena si as pleca la petrecere.=)
Succes!