| Zanisoara a întrebat:

sunt intr-o dilema.Sambata mi-am invitat colega de banca sa doarma la mine,si toata ziua sa ne distram impreuna,e cea mai buna colega,mereu ma sprijinit,m-a ajutat,mereu mi-a luat apararea,mi-a fost mereu alaturi indiferent de momente,as spune ca e si cea mea buna prietena.Dar tot sambata e ziua unei prietena la fel de bune ca ea,m-a invitat dupa ce am invitato eu pe colega mea,de asemena la petrecere vin si celelalte prietene, grupul nostru mai exact, suntem 5 fete,suntem mereu impreuna, am avut multe amintiric, toate sunt speciale.Nu stiu ce sa fac? unde sa merg? cu cine sa stau? nu pot sa ii spun sa o invite pe colega mea, o cunoaste dar faza e ca ea nu stie de ziua ei, mama ei ii face o surpriza.Sa aman ziua cu colega mea sau sa renunt la ziua prietenei mele? help me, voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

In general, la mai toate petrecerile vin si persoane pe care nu le cunosti deci nu ar fi ceva iesit din comun. Si in plus, asa poate se integreaza si colega ta in gasca si pe viitor nu vei mai avea probleme.
Intreab-o pe mama ei daca ar fi ok daca ai mai veni cu o prietena. Eventual ii poti explica exact asa cum ne-ai explicat noua.
Daca nu, ii spui adevarul colegei tale.

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

De ce nu mergeti impreuna la ziua tipei alea?

| Ichnat a răspuns:

Atunci spune-i mamei ei sa o primeasca si pe prietena ta, explica-i situatia si sigur va intelege! happy

| Zanisoara explică (pentru Ichnat):

Tu daca tiai face ziua de nastere, ai permite ca invitatii sau aduca invitati? mie nu mi-ar placea, si sunt sigura ca nici ei.

| Ichnat a răspuns (pentru Zanisoara):

Oamenii sunt creati pentru a comunica happy

| sofisis a răspuns (pentru Zanisoara):

In general, la mai toate petrecerile vin si persoane pe care nu le cunosti deci nu ar fi ceva iesit din comun. Si in plus, asa poate se integreaza si colega ta in gasca si pe viitor nu vei mai avea probleme.
Intreab-o pe mama ei daca ar fi ok daca ai mai veni cu o prietena. Eventual ii poti explica exact asa cum ne-ai explicat noua.
Daca nu, ii spui adevarul colegei tale.

| Cedry2k1995 a răspuns:

Logic ca as accepta si alti invitati laughing e o petrecere pana la urma raised eyebrows. dar epinde si ce varsta aveti... sfatul meu e sa it iei colega de banca si sa va duceti impreuna la ziua celeilalte fete happy