| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU happy Vii s-a intamplat vreodata sa va atasati foarte mult de o persoana iar ea sa plece si sa nu se mai intoarca?crying Adica sa va spun povestea mea...Deci vara asta a fost una superlove struck am cunoascut o gramada de lume si care m-am imprietenit. Printre care 5 fete la care tin ENORM de mult love struck, dar cu una ma cunosteam de mai de mlt. Cu una din ele ma inteleg cel mai bine, simt ca pot sa-i spun orice si sa am incredere in ea, dar este din spania, iar cand a plecat ne-am intalnit in fata la bloc la ea cu fostul ei prieten (la care a renuntat din cauza ca pleaca) si am plans am2 una dupa alta foarte mult, si acum daca ma gandesc imi vine sa plang. Iar acum o alta fata din cele 5 se muta crying Una din ele mi-a zis ca si ea s-ar putea sa plec e. Si la ele 3 tin cel mai mult broken heart Ce sa fac sa-mi ridic moralul? Fara chestii de genu fa-ti prieteni noi sau nu stiu ce, am destui si nu ma ajuta cu nimic straight face

Răspuns Câştigător
| xAndraax a răspuns:

Eu zic sa privesti problema din alt unghi, anume: Poate nici fata aia nu se lauda cu ideea ca a plecat, dar sut sigura ca atunci cand se gandeste la amintirile frumoase pe care le'ati avut impreuna se simte mai bine. Tu trebuie sa gandesti pozitiv. K ea nu te va uita, ca o sa ramaneti mereu prietene chiar daca de la distanta. Ar trbuii sa iti faci mai mult timp pentru cei care sunt acum langa tine si cu fata aceea sa te gandesti ca isi va face alti prieteni, dar prietenia voastra va ramane mereu udeva acolo, intr-un coltisor. Prima prietenie nu se uita niciodata. :La fel si o prietenie buna. Deci nu mai plange, gandeste'te la toate momentele fericite alaturi de ea si continua sa iti traiesti viata cu gandu ca. a fost candva prietena ta buna si inca este chiar daca de la distanta. :*

1 răspuns:
| GuitarCutie a răspuns:

Si eu...am cunoscut un baiat care era mai mare ca mine cu doi ani (13 ani)am fost impreuna pestetot prin oras.Ne plimbam de tineam de mana...eu eram mica asa (11 ani) si nu puteam sa facem mai mult.A stat doar vara aici.El era foarte dragut cu mine ma ducea la integetata, imi cupara sucuri, chiar mi-a cumparat de la un festival un lantic din argint.El era bogat. Dupa ce ne-am certat o data si ne-am impacat din cauza ca el imi cumpara prea multe lucruri si ma simteam foarte prost.ne-am impacat si mergeam peste tot impreuna.Eram innebuniti unu dupa celalalt.Insa el stia ca sunt prea mica pentru. a ne saruta si asa stateam mult impreuna. Dupa o vara de stat impreuna el m-a anuntat ca pleaca inapoi in Moldova unde invata crying.Am incercat sa-l uit.cand l-am sunat pentru a 10000 mia oara am avut curaj sa-i zic ca-l plac.inca tinem legutura prin mess si il mai sun, dar suntem doar amici, foarte buni.

Incerca sa uiti de ea ...in cazul meu afost cu un baiat.Dar ai mes-ul ei? Numarul de telefon? daca il ai este un punct in plus daca nu un punct in minus.inveseleste-te gadindu-te ca te poti vedea cu ea cand mai vine. Tine-te la curent si nu uita sa faci lucruri mai distractive. Dupa ce baiatul ala a plecat, am plans dar m-a linistit el supunand-mi ca mai vine la iarna.Vb cu ea si poate te mai linisteste.Eu nu am uitat de el repede dar nici greu.Cand va incepe scoala vei fi prea ocupata sa de msi gandesti la altceva decat teme.

Cand despre chestia cu prietenii, crede-ma daca le spui te vor ajuta.Mult.Nu uita spune-i mamei tale desprea asta! te va ajuta