| 19iuly19ko16 a întrebat:

Heii:* va rog sa imi dati idei despre ce pot face pana la vara, abia astept sa vina vara, si chiar daca am scoala, ma plictisesc ingrozitor, ce as putea sa fac in timpul liber? Sau sa imi dati diy-uri despre varabig grin
Multumesc anticipat, fundakiss

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt atatea lucruri interesante de facut: citeste carti (cat mai multe, asa nu te vei plictisi niciodata), invata o limba straina (alta decat cele pe care le inveti la scoala), invata un limbaj ed programare, scrie niste articole foarte bine documentate pe wikipedia (varianta in limba romana duce lipsa de articole bune si serioase pe nenumarate teme, sigur vei gasi si temele care te pasioneaza pe tine), inregistreaza o carte audio pentru nevazatori, mergi cateva ore pe zi intr-un orfelinat si joaca-te cu copii, fa temele cu ei, spune-le povesti sau mergi intr-un camin de batrani si citeste-le, vorbeste-le, ajuta-i.