| anonim_4396 a întrebat:

Heiii... vreau si eu niste statusuri foarte dragute si noi! Dau fundita! :* :* :X tongue

2 răspunsuri:
| Λησηумσцѕ a răspuns:

In iubire nu esti nimic daca nu poti pune mai presus de orice fericirea omului iubit.

Ai vrut dragoste adevarata? Pai asta e! Nu e perfecta, dar e reala.

Facand zi de zi aceleasi lucruri, n-ai cum sa obtii rezultate diferite.

Cand viata te azvarle din zona de confort, iei cele mai "dure" decizii.

Viata nu e roz, e orice culoare vrei tu!

Prietenii sunt adevarate diamante, altii sunt doar niste pietre.

"Cine nu renunta, inseamna ca are prea mult de dat"... Vezi, ....asta-i motivul pentru care nu renunt la tine! Ce sa fac cu-atata dragoste?

Excesele in viata dauneaza; cand esti prea dulce te-nghit usor si prieteni si dusmani, nu mai conteaza. Dar si cand esti prea acru sau sarat, toti te-au scuipat!

Prietenii sunt niste pietre neinteresante!

Nimeni nu e limitat in a reusi ce-si propune; mintea e singurul dusman!

Plange-te mai putin, iubeste mai mult si ....vezi cum ti-e dupa o vreme!

Fetele care stiu sa iubeasca nu-ti "sar in ochi" din prima; ai rabdare sa vezi, nu doar sa privesti!

Stelele care cad, au si ele cerul lor.

Dragostea nu trebuie cautata, las-o sa vina ea la tine; cand o cauti cu tot dinadinsul poate fi doar o pacaleala.

Viata iti zambeste cand faci si tu la fel.

Oamenii vor fi fericiti unii cu altii abia dupa ce vor fi fericiti cu ei insisi.

Nu exista nedreptate in iubire; sa nu te plangi!

Viata nu trebuie sa fie ideala pentru a fi extraordinara.

Cand dai din tot sufletul, n-astepti sa si primesti. dar daca se-ntampla sa primesti ceva inapoi, ala e un bonus.

Nu pot sa te ranesc, nici macar cu gandul; nu pot s-o fac fara sa ma doara...

Recunosc, tu m-ai iubit si-n zilele in care am uitat sa-mi pun masca, te apreciez .....si tocmai de-asta nu te mint ca te-as iubi si eu

Daca mai vrei poti sa-mi spuiwinking