| Aaaa1111 a întrebat:

Heiiii
presupun că nu este categoria potrivită, dar.
de câteva zile încerc să îmi aduc aminte numele unor desene animate.
erau pe fox kids/jetix sau minimax ..nişte desene cu 2 prieteni roboţi, unul avea capul şi corpul în forma de cer, iar prietenul său era pătrat. ştie cineva cum se numesc? sau mă puteţi ajuta cu un link care să conţină toate desenele de pe fox kids?

Răspuns Câştigător
| Christel a răspuns:

Desenul animat se numeşte "Rolie Polie Olie" şi nu e în lista pe care ţi-a dat-o IonelaT.

| Aaaa1111 explică (pentru Christel):

Muuulţuumeeeeesc.

| Christel a răspuns (pentru Aaaa1111):

Cu plăcere!

3 răspunsuri:
| cinderellaindreams a răspuns:

Mi-am amintit niste imagini cu ei, ala rotund avea familie si o sora mai mica, insa nu imi amintesc cum se numeau.Mergea pe Minimax. Uite aici lista tuturor desenelor de pe minimax.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Minimax_(televiziune)