| AndraStefi a întrebat:

Heiiiii! Sunt aici de doua zile si sunt uimita. Sunt uimita de nesimtirea unora care in loc sa raspunda civilizat si corect la intrebarile pe care le pun utilizatorii de pe acest site dau raspunsuri fara logica, care nu au nici o legatura cu acele intrebari, injura, jignesc si multe altele. Noi suntem aici sa ne ajutam unii pe altii nu sa ne batem joc! Vreau sa zic, de ce trebuie sa facem totul pe dos? De ce unii trebuie, in loc sa raspunda la intrebarea pusa, sa arate cat de "educati" sunt? Adica, ei daca nu se pot abtine de la aceste lucruri josnice, macar sa se abtina sa mai raspunda la intrebari.Nu am dreptate? Unii jignesc pe acest site si fac orice altceva in afara de a fi niste oameni civilizati si scapa basma curata! Dupa parerea mea acesti utilizatori mai bine s-ar abtine sa raspunda asa ori ar trebui sa fie suspendati!( din pacate, cum am spus, unii scapa usor). Acum ii inteleg pe cei care si-au sters contul din cauza acestor utilizatori. Noi trebuie sa discutam, dar dupa cum zice reclama aceea :"Nu prea ai cu cine"! Deci, haideti sa incetam sa facem in asa fel incat sa nu se mai supere nimeni si toata lumea sa primeasca ce doreste! Intrebarea mea : Putem face asta? Putemi fi cu totii civilizati? Multumesc!

17 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, din pacate in comunitatea noastra s-au strecurat foarte multi, care nu stiu sau nu vor sa se poarte civilizat, care isi permit sa jigneasca, sa injure, sa raneasca. Si eu ma lupt de mult cu aceasta rautate gratuita. Toti cei, care constant (in repetate randuri) jignesc si nu stiu sa se poarte civilizat, ar trebui raportati (sus la "Contact", cu dovezile atasate mesajului)! Suntem o comunitate civilizata, prietenoasa (asa imi place sa cred), si asa ar trebui sa si ramanem!
@sweetylikeafreshcherry, foarte buna initiativa! Poate asa vor afla si cei in cauza, ce parere avem despre ei, si isi vor revizui comportamentul. Nu uitati, suntem TPU - Toti Pentru Unu!
Numai bine tuturor!

| Dannyjj a răspuns:

Nu fac parte din cei care injura sau jignesc, dar nici nu cred ca sunt utilizatorul chiar cel mai respectuos dar daca am face o scara de la jignitor->mediu->respectuos eu cred ca sunt intre mediu si respectuos. Si iti sustin intrebarea, oricum sunt multi utilizatori care stiu sa se exprime intr-un mod civilizat, eu cred ca cei care injura sunt copii lasati sau uitati de parinti in fata calculatorului.

| Razvan a răspuns:

Asta e o problema vecheoh go onSite-ul acesta nu releva altceva decat romanul in general. N-ai cum sa fie civilizat unui roman cand el nici macar sa scrie sau sa citeasca nu stie. Dar un gram de bun simt nu ar stricawinking

| adriangabor92 a răspuns:

Da, putem fii civilizati

| Zenithf a răspuns:

Ai dreptate, sunt unii care doar fac bascau si nu vin cu o solutie pentru problemele expuse. Insa majoritatea incearca sa fie de ajutor.
Am raspuns si eu in mod glumet uneori, dar fara intentie sa jignesc pe cineva, si sper ca nici nu am jignit pe nimeni. Si am incercat sa ajut cum am stiut mai bine.
Cu prilejul acesta imi cer scuze fata de cei care s-au simtit atinsi neplacut de raspunsurile mele, cum zic, nu am facut asta cu intentia de a jigni, si sper ca cel putin marea majoritate dintre voi ati zambit si nu v-ati incruntat cand ati citit raspunsul/raspunsurile mele.
Domnul sa fie cu voi!

| AdiSR a răspuns:

Este prea târziu pentru unii. Educaţia o primeşti acasă nu pe site. Ce putem face este să-i ignorăm, să-i raportăm şi alceva nu ştiu...

| oanecorleone a răspuns:

Intradevar ai mare dreptate si eu sunt de acord cu tot ce ai spus dar o mica ironie ar trebui sa se accepte cum mi-s-a intamplat mie http://www.tpu.ro/......eti-ajuta/
chiar nu m-am supatra chiar m-a buvnit rasul dar fara jigneli injuraturi certuri si alt ceva, si mai ai dreptate cei care fac asta ar trebui sa fie suspendati

| ionutk9 a răspuns:

La intrebari stupide raspunsuri stupide simplu nu cred ca ai sa vezi o intrebare serioasa tratata ne serios

| Haydee a răspuns:

Vezi tu, nu toti gandesc asa.
Dar imi place optimismul tauwinking
Impreuna reusimhee heebig grin

| Quiss a răspuns:

Cand iti e lene sa dai search pe google sau pe youtube, atunci scuza-ma, dar totusi, nu ma simt datoare sa fac eu treaba unora. Mai ales cand pun niste intrebari stupide. Caut mult intrebari la care merita sa raspund, dar peste tot numai chestii imbecile de genul "ce melodie e asta?" "care e mai frumoasa dintre hannah si gaga?" "care are id-ul lui X?"... Pe bune.
Ai dreptate in ce zici, dar vazand ca site-ul se umple de prostie, ar trebui si o triere a intrebarilor. O sa te convingi singurawinking.

| AidaAmaranta a răspuns:

Buna!

Ai dreptate, dar unora nu le pasa deloc de intrebarea ta! sa nu uiti un aceasta propozitie: OAMNEII SUNT RAI!

| Cristary a răspuns:

Da, dar cum scopul principal a devenit acea amarata de fundita, problemele persoanelor sunt pe locul doi.

| hippiemuslim a răspuns:

Unele intrebari sunt de-a dreptul stupide si imi asum responsabilitatea pentru fiecare cuvant deplasat pe care il scriu. Nu putem fi cu totii civilizati, daca noi devenim mai civilizati, cei care intreaba vor fi mai nesimtiti.
Eu nu sunt google search.

| NuAmHabar a răspuns:

Din pacate ai dreptatesad

| DareToKnow a răspuns:

Ai dreptate... Ar trebui sterse conturile celor care dau astfel de raspunsuri. Si culmea, mai si primesc puncte pentru ele. Eu am cont pe TPU doar de doua saptamani, iar la inceput credeam ca chestia asta cu funditele e doar o modalaughing. Apoi am observat scopul. Cersitul nu face parte din ajutor, mai ales daca n-ai dat un raspuns bun. Eu ma straduiesc sa dau raspunsuri concrete, pentru "kha d@ca@ a$h skrie as@" nu cred c-ar intelege cineva ceva. Nici nu vorbesc aiurea... Ce ar fi daca as incepe sa-ti spun cum sa te tunzi ca raspuns la intrebarea asta si sa-ti mai cer si fundita?laughing
In concluzie, iti dau dreptate.big grin Putem fi civilizati!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand pui intrebari imbecile gen cine are id-ul lui justin biberon sau care e cea ma noua manea pai atunci se justifica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi place sa spun dar ai completa dreptate