| Malina_2552 a întrebat:

Hello!:*. Am o problemastraight face. am gaini si is pline de paduchi si numai nu pot scapa de ei am in cotet si pe gaini parintii meu leau dat cu de toate si numai nu mor spuneti-mi va rog cum as putea scapa de ei. repede, repede! multumesc!:*happy

5 răspunsuri:
| piciuk a răspuns:

Ati fost la farmacia veterinara si nu a mers nimic? luati de acolo sunt solutii de dat si pe pasari si de dat in cotet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara de la farmacie,, cyper-vet,, si prepar intr-o sticla care pulverizeaza adica o sticla de spalat geamuri pui jumatate din sticluta de cyper-vet si pui jumatate de litru de apa dar daca vrei sa fie mai puternica solutia poti sa pui toata sticluta de cyper-vet si jumatate de litru de apa. dar ai mare GRIJA in momentul in care dai cu solutie sa te acopeti la gura si la nas cu ceva e o solutie foarte puternic mirositoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un leac babesc:sa le dea cu untura, si sa dea si in cotet (unde dorm).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avut gaini, si au avut paduchi! Cumpara un ulei normal, de mancare, si ungei pe tot corpul, chiat si pe cap...si sa stii ca se duc repede si faci asta in fiecare zi! o sa mearga te asigur eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce frum esti malina