| anonim_4396 a întrebat:

SALUT TPU!
Am si eu o mica, mare problema cu paduchi de gaina am vreo' 15 gaini si am gasit paduchi foarte mici de abia se vad cu ochiu liber.
Cum as putea combate aceasta problema, se imultesc foarte repede si nu stiu cum sa scap de ei sad.
VA ROG AJUTATI-MA!

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Eu le dau cu ulei si cotetul pasarilor il stropesc cu zeama de var.
O zi bunahappy

| LaLaura a răspuns:

Du-te la un cabinet veterinar sau o farmacie veterinara, acolo o sa gasesti solutii anti-paduchi la pasari.
Stiu ca bunica mea le dadea cu ulei, acum nu stiu cat de eficient este.

| 187VLAD a răspuns:

Du-te la veterinar...sunt sigur ca exista solutii speciale, gen pudra ceva (ca doar nu ti-o da sampon laughing )
probabil va trebui sa dezinfectezi si cuibarul lor, sau cum s-or numi

| DiiXiii a răspuns:

Cand pasarile buncii fac paduchi...aceasta le da cu ulei si cu cenusa...si nu a mai avut probleme cu ei... no acum asta ar fi varianta care te scoate pe tine in avantaj financiar vorbind... daca nu merge ceea ce ma indoiesc incearca cu diferite solutii anti-paduchi luate dintr-un cobinet/farmacie veterinara... :3
Sper ca te-am ajutat. big grin
Funda?