| lav_8132 a întrebat:

Hey!

Am vazut o intrebare tot aici. pe TPU. legata de curatarea tastaturii. Unii spuneau ca ei scot tastele si gata-. Cum pot scoate tastele?thinking Chiar daca e o intrebare stupida.Cum le scot? Adica. imi este frica sa nu rup ceva... Dau funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
| Laura_2393 a răspuns:

Nu prea este o solutie buna sa scoti tastele pentru ca au un mod de prindere foarte sensibil si scotzandule de mai multe ori se vor strica. Eu una o intorc invers si o bat putin pentru a cade eventualele firmituriblushing apoi o curatz cu betisoare din bumbac(deale pentru urechi:-p) umezite intr- o solutie lichida contra prafului(poti folosi si spirt) Succes si multa rabdare, cu cat o sa vrei sa ai o tastatura mai curata cu atata va trebui sa te inarmezi cu mai multa rabdare.

9 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pai scoti una cu ceva ascutit. dup-aia daca ai unghii ies si elelalte.
eu am incercat cu un cutit subtire... a merssmug

| nutty a răspuns:

"Multumesc" pentru stupid, dar eu chiar incercam sa ajut. Dar daca asa ai considerat tu raspunsul, si crezi ca am raspuns doar ca sa ma aflu in treaba, e treaba ta, dar puteai macar sa apreciezi ca am raspuns, si raspunsul meu nu era foarte diferit de al celorlalti.

| nutty a răspuns:

Ok, te inteleg. Se mai intampla. Imi cer si eu scuze. :*

| byancacool a răspuns:

Buna pai ridici tastatura si vor cade frimiturile. Dupa aceea iei un betigas de urechi si pui spirt sau exista niste solutii speciale care pentru curata tastatura, calc etc.Si freci fiecare tasta si gata este ca noua. Te pup:*

| Peto a răspuns:

Eu am facut asa ceva si dupa nu miau mai mers cateva taste.deci te sfatuiesc sa stai cumintehappy

| Kimura a răspuns:

Bagi ceva ascutit... o surubelnita lub marginea tastei si ridici usor

| yoyoo a răspuns:

Eu le scot foarte simplu cu manalaughing Bine nu toate se pot scoatetongue La verisoara mea nu am reusit sa le scotbig grin

| lav_8132 explică:

Draga nutty...am apasat pe stupid din greseala. am dat prima data pe amuzant. si apoi DIN GRESEALA pe stupid. Nu am mai putut sa "sterg". Votul de stupid.Scuze.

| awsaasasaa a răspuns:

Nu-i adevarat.Adica cum sa scoti tastele, cu pamatuful. Asa fac eu