| anonim_4396 a întrebat:

Hey...Aseara a fost pe Prima TV(cred) un film despre un copil de 12 ani care a ramas mic si spunea ca e instrumentul Domnului si ca Dumnezeu l-a facut asa mic cu un scop anume.Inceputul filmului era cam asa: Fostul lui prieten din copilarie care acum era adult statea la mormantul baietelului si apoi ii arata pe cei doi cand erau tineri, pe mama baiatului mare care a murit pentru ca a fost lovita de o minge de baseball in cap si asa mai departe. Am vazut filmul pana la scena cu piesa de teatru de Craciun unde baiatul cel mic era pruncul Iisus deoarece mama a vrut sa se uite la alt film. Filmul a inceput pe la 8, 9 seara (cam asa ceva). Sper ca v-am dat destule informatii despre film, astfel incat sa-mi spuneti si mie, va rog, cum se numeste filmul fiindca vreau sa il vad pe tot. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Andreea_8861 a răspuns:

Filmul se numeste Simon Birch happy

9 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Simon Birch se numeşte filmul

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Http://www.cinemagia.ro/filme/simon-birch-3968/

Cu o simplă căutare pe google, puteai găsi. Vizionare plăcută!

| cevazacelamineintorace a răspuns:

Filmul se numeste,, Simon Birch'' si este din anul 1998

| Beatrice a răspuns:

Simon birchwinking

big grin

| Fvn a răspuns:

O fi Simon Birch? daca nu, scuze nu stiu... http://tv.rol.ro/......id_post_2, 10005/id_emis, 8526&datapp=/

| heyulika a răspuns:

Simon birch

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...si eu am vazut un film ieri pe la 12 noaptea si apoi l-au dat in reluare azi la 4 si ceva.Era despre o fetita pe care mama ei a abandonat-o si au gasit-o niste copii si au lasat-o pe pragul unei femei si mama fetitei a vrut sa se intoarca dupa ea dar a facut accident... si pana la urma mama fetitei recunoaste ca e copilul ei si o inchid la inchisoare si de aici nu am mai vazut.Va rog mult spuneti-mi si mie cum se numeste filmul.

| alexdacul92 a răspuns:

Cred ca se numeste Simon Birch!

| IuSTIN_5585 a răspuns:

Mama baiatului mare care a murit pentru ca a fost lovita?
si asa mai departe?
Filmul a inceput pe la 8, 9 seara (cam asa ceva)?
Multumesc anticipat?

Cu placere si-alta data nu mai pune atatea intrebari ca e naspa.