| Liela a întrebat:

HEY! Cum as putea sa retin mai repede lucruri mai grele?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Fa-ti o anumita regula a culorilor si subliniaza anumite cuvinte.Sau le poti scrie cu alta culoare. Incearca sa intelegi fraza ca apoi o s-o inveti mai usor. Dupa ce termini de invatat un anume fragment, revino si repeta-l de la capat si abia apoi treci mai departe.

| R0R0 a răspuns:

Ti le scrii pe o foaie cu diferite culori si invata. Extrage esentialul.

| xDIABOLIQUE a răspuns:

Bună.
Fă o schiţă şi foloseşte multe culori. Încearca să înveţi logic, nu mecanic.