| d4nny a întrebat:

Hey, duminica plec in tabara cu scoala la mare si stau o saptamana.Cam ce ar trebui sa imi iau la mine?[detalii pls...the hole packetbig grin ]... FUNDTZA:d

Răspuns Câştigător
| PapUsHykA a răspuns:

Asadar, pentru un concediu de 8 zile la mare happy

4-5 maieuri
4-5 bluze
2-3 rochitze
2 fuste
3 per pant
Sapca/palarie
Costume baie
Papuci plaja
7-8 Sosete + indispensabili tongue
Adidasi
2 per sandale
Prosop plaja
Prosop mic
Geanta plaja
1 Gentuta

Roll-on/deodorant
gel dus + Sampon + Balsam par
1-2 Sapunuri
Lame ras
Gel de barbierit + After shave
Periute + pasta
Perie par
Crema plaja + Lotiune dupa plaja + crema corp
Ochelari soare
Ochelari vedere
crema fata, rimel, corector, servetele demachiante; *** unghii, forfecutza, unghiera, penseta

Aparat foto
Card Memorie aparat
Baterii aparat foto + incarcator
Telefon
Acumulator tel
Acte: buletin -> Pasaport – just in case
vouchers
Asigurare
Harta
Ghid turistic
Medicamente:
Paracetamol sinus
dicarbocalm
Med stomac
Nurofen
Coldrex – voseptol sau tantum verde
Plasturi
Claritine sau aerius
Picaturi nas (+servetzele)
Servetzele umede
1 carte de citit
Guma mestecat

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Pai ia-ti si tu niste prosoape, lotiune de soare, haine mai subtiri si-n culori mai deschise, niste bani, un colac de preferat, o palarie si niste ochelari de soare, si vezi ce mai vrei tu sa-ti pui big grin

| DianaAndra1 a răspuns:

Eu asa imi duc la mare :
pasta de dinti+periuta; vreo 5 prosoape mici, 3 prosoape mari +prosoape de plaja/rogojina, 3 pantaloni scurti, 2 fuste, 4 tricouri, un trening(complet : jacheta+pantaloni lungi), lenjerie intima, gel de dus, sampon, sapun, balsam, oja, foarfecuta, pantofi(sandale, slapi, adidasi etc), servetele umede, parfumuri, ceva pentru make up, demachiant, uscatorul de par, prinzatori/agrafe/cordelute, 2 costume de baie, 3 portofele in care iti pui banii separat (deci nu-ti pui toti banii intr-un loc)mancare pentru tren/masina/autocar, o jacheta, 2 pantaloni(jeansi sau ceva de varathinking)lungi, pijama, o fata de perna, servetele/solutie contra tantarilor,. cam atat happy.
Distractie placuta iti doresc! Si vreme cat mai buna.

| danco a răspuns:

Iti iei ce vei avea nevoie. doooh