| Weedier a întrebat:

Hey fetelor,cum va ingrijiti voi tenul, cum scapati de cosuri? funda:X

Răspuns Câştigător
| ana_9938 a răspuns:

Buna este normal sa ai cosuri asa e o perioada a adolescentei
Depinde de ten unele fete au cosuri iar unele nu au
Dar o sa iti treaca, cand eram mai mica aveam mai multe cosuri acum nu mai am aproape deloc
Dar exista totusi o crema de la farmacie cu care ma dau cand imi apare un cos si mil usuca.Du-te si cere crema pentru cosuri preparata in farmacie e o cutiuta mica si nu costa decat 5 lei

4 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

Ma spal pe fata
Folosesc un peeling din malai si albusi de ou o data pe saptamana dupa baie
Ma dau cu o crema pentru ten gras de la farmacie, recomandata de medicul dermatolog
De cosuri am scapat cu solutii preparate la farmacie de la doctor.

| danielaxyz a răspuns:

Cu crema cu extract de melc de la Herbagen,folosesc de mai bine de un an,si am scapat de cosuri, dar o s-o folosesc in continuare, e buna si pentru regenerarea pielii, hidratare, etc

| DonMecanico a răspuns (pentru danielaxyz):

Daniela, este buna crema si pentru tenul gras? eu am acnee si pete, imi cat timp imi va trece daca o voi folosi cum scrie pe prospect? te rog raspunde-mi

| XxPufosheniaXx a răspuns:

Eu folosesc creme de la Avon...dar folosesc si metode naturale, cum ar fi lamaia si pasta de dinti!
Nu stiu, eu astea le folosesc si pentru mine sunt foarte bune!