| qLoveSmileღ a întrebat:

Hey! Tocmai am aflat ca un baiat ma place. Ca mereu la ora de sport, eu si cu cativa baieti nu facem sportul, si langa noi este alta clasa cu X care ma place. Si mereu in timpul orei de sport, imi zambeste, se uita tot timpul la mine, face flotari in timp ce se uita la mine ( intentionat face asa )... Si eu il plac big grin. E rusinos, si vreau sa vorbesc cu el, dar nu stiu cum sa fac. In pauza nu iese deloc din clasa... A venit la etajul 2 unde am eu clasa, sa ma caute. Dar tot nu inteleg de ce nu imi zice ceva. Ma innebuneste! Cum sa fac? Dau funda.

6 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Ar trebuie sa te duci tu la el in clasa si sa vb. cu el.
Daca ai spus ca e rusinos, ar trebui sa fac in asa fel incat el sa vb. cu tine.

Trebuie sa faca el primul pas! Nu tu!
Daca faci tu primul pas o sa creada ca si tu esti disperata sa vb. cu el, asa ca mai bine. sa nici nu-i dai importanta!

P.S.:Asa o sa te placa mai mult si o sa vb. cu tine.
Sper ca te-am ajutatsmug

| shtephan a răspuns:

Are o doza de timiditate. Stiu ca absolut toate fetele din ziua de azi asteapta primul pas din partea baiatului. Treci peste faza asta si trage tu un semnal de alarmasmug. Daca faci tu primul pas, ai sa vezi ca iti va fi dator si te va surprinde intr-o zi. Bafta.

| andreipetresu a răspuns:

Vb cu un prieten al lui si spune-i lui sa ii spuna lui x ca tu il placi.
apoi sigur iti va pune intrebarea cea mare pentru ca o sa prinda tupeu

| RoFilmeNet a răspuns:

Daca ai id-ul lui de messinger incerca sa vorbesti cu el.buna.cf.etc. si o sa inceapa si el sa vorbesca cu tine.Cel mai bine e sa cunoasti o persoana face to face

| Ramona_Ulita_1977 a răspuns:

Pai trimite o prietena de ata sau de a lui sa vb cu el si sa ii zica ca il placi si pote atunci are curaj sa iti spuna ceva

| robertaioana a răspuns:

Pai...cand il vezi incearca( daca vrei) sa vb cu el...