| ፚᏬፚᏬ a întrebat:

Am o mica intrebare! As dori sa aflu de la voi ce carti ati citit si cateva detalii (de ex: ce v-a placut, ce gen este cartea ex: romantism ..etc.)
Fundita!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| Glamour612 a răspuns:

Îți fac un top :
1. Misterele dragostei - Danielle Steel
O fată se îndrăgostește de un scriitor, dar nu știe prea multe despre el. După ce se cunosc mai bine, se mută împreună și în final, află că el nu e ce părea a fi.
2. Necunoscuta de la Wildfell Hall
O femeie se mută împreună cu fiul ei într-un oraș mic. Nimeni nu știe prea multe despre ea. Un tânăr ajunge să o cunoască mai bine și se îndrăgostesc. La un moment dat, aceasta pleacă, lăsându-i jurnalul ei acelui tânăr și fără să își ia rămas bun. După ce citește jurnalul, acesta află trecutul ei și motivul pentru care a plecat. Finalul este unul așteptat, dar emoționant.
3. Copilul născut joi - Sandra Brown
Două gemene total diferite ca și caracter. Una dintre ele vrea să îi facă o surpriză soțului și se operează pentru a avea sânii mai mari. Îi cere surorii ei să îi țină locul și să se dea drept ea, fără să spună cuiva cine este de fapt. Lucrurile se complică și de atunci începe povestea de care pot spune că m-am îndrăgostit.

| Dogyyy a răspuns:

Eu am citit seria Insemnarile unei pustoaice.Le ador.Este vorba de o fata care estela liceu si povesteste intamplarile ei.Ea are o adversara pe nume Mackenzie care ii tot face probleme dar tot odata si pe Brandon, tipul de care-i place.Ti le recomand.Costa 33 de lei.

| ፚᏬፚᏬ explică (pentru Dogyyy):

Am citit si eu colectia insa nu stiu daca a aparut si numarul 4 happy Multumesc oricum!winking

| Dogyyy a răspuns (pentru ፚᏬፚᏬ):

A aparut! Se numeste Povestea unei printese de gheata nu chiar atat de gratioase.Costa tot 3 lei.

| Dogyyy a răspuns (pentru Dogyyy):

33 de lei.Pardon

| lovethesky a răspuns:

Iti recomand cartea A Brief History Of Time (Scurta istorie a timpului) scrisa de marele astrofizician Stephen Hawking. Pe scurt cartea ne prezinta ce este Universul, cum este inteles de oameni si multe alte teorii care ne ajuta sa intelegem mai bine cum functioneaza acesta. Intr-un final autorul incearca sa uneasca teoriile intr-una singura... Se vorbeste foarte mult despre conceptul numit Big Bang, cum percepe lumea formarea Universului, despre gaurile negre, cum o sa ia sfarsit Universul si multe alte descoperiri.
Cartea este foarte interesanta si se gaseste in orice librarie in limba romana.
Daca te intereseaza, nu ezita sa o cumperi. :D
Succes!
http://en.wikipedia.org/wiki/A_Brief_History_of_Time

| anad a răspuns (pentru lovethesky):

Exista si continuarea "O mai scurta istorie a timpului" http://www.scribd.com/......a-timpului

| lovethesky a răspuns (pentru anad):

Da...sunt cateva carti si lucrari foarte interesante scrise de catre Stephen Hawking! happy