| Katakimiku a întrebat:

Hey` TPU!
As dori sa stiu cum sa fiu mai expresiva in compuneri...
Well... de citit, citesc si imi place, dar nu prea vad ca ma ajuta...
As dori sa ma ajutati cat mai repede. big grin
Dau fundita. big grin

[ asta e pentru robotelul care ma acuza e abuzuri in punce de suspensie ]

4 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Pai depinde si ce citesti, ca daca citesti Casa noptii, e fix degeaba. Pune`te si tu pe scriitori clasici, sau daca ii citesti deja, mai uita`te la un film, dar si aici, filme bune, din care sa inveti ceva, nu comedii romantice care`s la fel mai toate. Citeste diferite articole pe net, ceva constructiv, care sa-ti formeze o parere, sa-ti largeasca orizonturile imaginatiei, etc.

| Patricia96 a răspuns:

Foloseste expresii frumoase....Formuleaza-ti mai intai cateva ideei, apoi dezvoltale logic happyDaca ai nevoie de expresii lasa-mi id-ul tau si te pot ajutahappy

| lairon a răspuns:

Noteaza expresii pe un carnetel din ce citesti si poti citii expresile.

| Refuse a răspuns:

Cuvintele noi, interesante noteazale pe un caiet/carnetel...si le foloseste in creatii proprii:*Sper ca te-am ajutat