| Alexandru_Faramita_1994 a întrebat:

eu am un amstaff in varsta de 3 luni si nu am cum sa il scot la plimbare deoarece eu stau la sat si vin alti maidanezi daca il vad..., ce as putea face? Am auzit ca fiecare rasa de caine are nevoie de minim 2 ore de miscare pe zi, mentionez ca am incercat sa il scot odata si au venit toti handicapatii de caini dupa mine si erau sa ma muste. Ce facccc?

Răspuns Câştigător
| TheGentleman a răspuns:

Complet greșit. Fiind pui și câine străin l-ar putea ataca fiindcă le-a invadat teritoriul. Numai puii haitei sunt în siguranță. Alții nu

2 răspunsuri:
| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

Asta e o mare problemă și în multe orașe, eu folosesc spray cu piper de la magazinele de pescuit și vânătoare (cel lacrimogen am înțeles că nu are efect contra animalelor agresive)

| Sabs28 a răspuns:

Salut Alex. Asa fac cainii. Sfatul meu e asa. Scoate catelul linistit, lasa-l sa se miroasa cu cainii mari. Fiind pui, nu il vor ataca. Pe masura ce creste si amstaff fiind, le va arata coltii :-)

| TheGentleman a răspuns (pentru Sabs28):

Complet greșit. Fiind pui și câine străin l-ar putea ataca fiindcă le-a invadat teritoriul. Numai puii haitei sunt în siguranță. Alții nu