| AndraSt a întrebat:

Ma ajutati va rog? nu am idee cum sa postez un video pe YouTube.Am un papagal si vreau sa postez un video cu el.Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| denybella15 a răspuns:

Hey, in primul rand trebuie sa ai cont : http://www.youtube.com/create_account, Facem upload la filmuletul din calculator.

1. dam click pe 'upload'
3.jpg

2. dam click pe 'upload video'
4.jpg

3. se deschide o fereastra de cautare si selectam filmuletul din calculator.
o sa inceapa uploadul pe youtube si apare fereastra urmatoare:
5.jpg

4. mai completam daca vrem spatiile respective si dam 'save change'.
o sa apara linkul cu filmuletul nostru.
6.jpg

5. daca dam click pe el va porni filmuletul de pe youtube.
acesta este linkul ce-l copiem si-l introducem pe forum.
7.jpg,
Introducerea filmuletului de pe youtube pe forum.

1. apasam 'optiuni avansate' cand vrem sa dam un raspuns, iar acolo apasam icoana 'insereaza video'
8.jpg

2. la adresa url introducem linkul filmuletului si dam ok, sper ca te-am ajutat :)

1 răspuns:
| leo987 a răspuns:

Iti faci cont pe youtube, apoi in drepta sus, langa numele ales pentru cont ai optiunea "incarcati" sau upload. De acolo e simplu. Cauti video pe hardul tau, upload, scrii date despre el (titlu, etc etc) si save.