| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU
Voi chiar credeti in Bloody Mary?
adica e adevarat ca daca te uiti in oglinda la 12 :00 noaptea si strigi de 3 ori Bloody Mary Bloody Mary Bloody Mary apare si te ia sau taie?
chiar exista?
daca cineva a facut ritualul sa o cheme ce s-a intamplat?
( si fara comentartii rautacioase ca de genul,, Am stat cu ea la poker" sau,, Ce fetita prostuta esti ") :* happy

Răspuns Câştigător
| violetflyer a răspuns:

Nu, poate e strasnica Bloody Mary, dar nu e decat o inventie pentru a speria unele persoane si pentru ca aduce multe vizualizari. Sunt doar prostii care te bag in boale, nu trebuie sa le bagi in seamawinking.
Nu te speria, porcariile astea de filme strasnice nu sunt pentru fete, le fac rau mintii, la fel cum am patit eu cu un film numit "Oglinda". In loc sa ti-o imaginezi pe Bloody Mary, imagineaza-ti curcubeu, ce vei face vara, si alte lucruri frumoase big grin Asa fac eu happy

17 răspunsuri:
| XDeiutzaX a răspuns:

Pui cele mai amuzante intrebari rolling on the floorDar chiar asta? In fine nu exista Bloody Mary draga mea eu cu prietenii mei am facut asta din joaca, au trecut 6 luni si nu ni s-a intamplat nimic laughing

| Dudu521 a răspuns:

Nu nu exista, recunosc ca nu am facut ritualul dar este chiar ridicol rolling on the floor am auzit si eu legenda dar, NU! nu cred! cu siguranta a fost inventata de un Pusti rolling on the floor

| KoNeTi a răspuns:

Cine te-a mintit cu chestia asta Andreeea? laughing

| Mable009 a răspuns (pentru XDeiutzaX):

Cele mai amuzante intrebari?
ce ti se pare atat de amuzant ba nene?
am pus o intrebare pentru ca si colegele de la mine de la scoala vorbeau despre bloody mary sau cum o fi si am intrebat sa vad ce ziceti si voi
nu stiu ce ti se pare atat de amuzant

| Frank51 a răspuns:

Nici eu nu cred, dar nu as incerca tongue

| XDeiutzaX a răspuns (pentru Mable009):

Mi se pare amuzanta credulitatea ta,, nene", eu nu imi bat joc de tine pentru ca esti mica si asa credeam si eu cand aveam 12, 11 ani dar cand am crescut am realizat ce credula am fost.Sunt povesti de speriat copii.Nu te panica.

| ADDAALE a răspuns:

Nu exista Bloody Mary a incercat o prietena si nu s-a intamplat nimic.Stai linistita!

| NameoftheCentury a răspuns (pentru Mable009):

Nu exista fantome.

| Denisa1222 a răspuns:

Nu e adevarat e doar un mit am facut chestia asta de sute de ori si nu mi s-a intamplat nimichappy

| Mable009 a răspuns (pentru KoNeTi):

Nu m-a mintit nimeni
doar ca toata lumea zice si vorbeste despre lucrul asta
dar tu esti numai ....ne lasa
oricum tu esti cam confuz lasa-o balta

| Mable009 a răspuns (pentru XDeiutzaX):

Nu ma panichez
si nici nu ma sperii asa usor
am vrut dor sa vad ce zice si lumea asta
nu te agita si sa te enervezi ca sunt mica si din astea
ca oricum nu conteaza

| blablablaa a răspuns (pentru XDeiutzaX):

Si tu cum crezi ca esti? Ai incercat si tu ai uitat? rolling on the floor

| LastMimzy a răspuns:

Nu exista si nici nu va exista...

| XDeiutzaX a răspuns (pentru blablablaa):

Poi da bun, dar daca esti chiorete eu am facut-o din distractie, ras, amuzament rolling on the floor)

| mona01 a răspuns:

Zi buna, Andreea! In momentul acesta nu iti voi raspunde pentru funda, ci doar pentru a te informa mai mult. Adevarul este ca acum mult timp in Anglia a existat un rege care avea 7 sotii (pe cele mai multe le-a omorat, crezand ca-l inseala cu alti barbati). Acesta s-a recasatorit de atatea ori, deoarece isi dorea neaparat un fiu care sa fie mostenitorul tronului, iar pe vremea aceea era acea boala numita ''ciuma'', dar nu numai de aceea, dar atunci copii mureau din primii ani de viata si nu multi supravietuiau. In cele din urma 3 dintre copiii lui au supravietuit, iar cand acesta a murit, fiul sau Edward a fost rege pana la varsta de 16 ani, cand a murit de boala. Sora lui pe nume Mary a stat la conducere ceva ani. Ea era crestina, dar altii aveau o religie numita ''protestant''. Ei nu-i convenea ca altii sa fie protestanti adica sa nu aiba aceeasi religie ca ea si de aceea i-a omorat pe toti protestantii, iar de aceea ea a primit porecla de Bloody (sangeroasa) din motiv ce a omorat sute de oameni. Dupa aceea si aceasta a murit, iar ultima dintre copii ''Elisabeta'' a fost regina. In acea perioada infloritoare a scris si Shakespeare operele sale si multi altii. A fost o regina foarte buna si i-a lasat pe cei care au vrut sa fie protestani in pace sau alte religii.Din motiv ce ea nu s-a casatorit (pentru a nu pierde tronul ) se mai numea si ''The Virgin Elisabeth''.
Iar acea legenda cu Bloody Mary nu este reala chiar deloc, este doar o inventie. Aceasta chiar a existat (dupa cum ti-am scris mai sus). Si poate vei crede ca am luat de pe net tot ce ti-am scris sau de pe Wikipedia, dar adevarul este ca profesoara noastra de engleza ne-a explicat ce este cu Bloody Mary, iar eu am incercat sa-ti fac un rezumat mai sus. Sper ca te-am ajutat si O zi buna in continuare! Te pup Andreea :**

| Mable009 a răspuns (pentru mona01):

Tare chiar prima data m-am gandit ca l-ai luat de pe wiki

| mona01 a răspuns (pentru Mable009):

Nu. tongue