| Bogddy10 a întrebat:

vreau sa va intreb ceva.1. Daca citesc carti, o sa pot invata mai repede?
2.Cum pot sa invat logic ca eu invat tocit(mecanic) adica cuvant cu cuvant, dau FUNDAAA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca citesti cit mai multe carti, iti largesti orizontul. Mintea ta avind mai multe informatii va "procesa" mai usor toate informatiile. Va face legatura intre cea ce deja stii si noile informatii. Vei retine totul mult mai usor.

| L33ana a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti ador raspunsul!happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru L33ana):

Merci, eu am spus adevarul din experienta. Spor la citit si succes la invatat!

4 răspunsuri:
| KitKat15 a răspuns:

1. Nu cred, cred ca tine de fiecare in parte, insa sa citesti carti nu e gresit si iti ajuta gramatica sa se ridice. Nu cred ca tine de cum inveti.

2. Am trecut si eu prin problema asta. Incearca sa intelegi informatia pe care vrei s-o stii, s-o procesezi logic. Stiu ca exista profesori la care nu poti sa inveti altcumva decat tocit [ de ex > istorie ], dar la materiile la care esti capabil sa intelegi informatia logic, n-o toci din cauza lenii, proceseaz-o. happy

| L33ana a răspuns:

Daca citesti iti dezvolti vocabularul (asa imi zice mama dar eu nu prea citesc)Aaaa....si daca chiar vrei sa faci asta iti recomand carti mai vechihappy