| Ale123456 a întrebat:

Hey vreau si eu niste statusuri de plictiseală crying
Ofer fundăă la cele mai bunee

Răspuns Câştigător
| Florrentina14 a răspuns:

Macar o data in viata las-o in legea ei...pt ca sti tu prea bine ca asa ii place ei

Nimic nu se compara cu o dimineata pe malul marii... Fara griji, fara probleme, adio grija iernii

Ea nu e sofisicata dar nici genul de fata pe care sa o poti cumpara cu o bomboana de ciocolata

Dacă vreodată măta îți va spune că vagabonții te învață să bei, liniștește-o spunându-i: Mamă, eu îi învăț pe ei

Prin definiţie, omul nu este diferit, ci indiferenţa sa este cea care face diferenţa

Eu te provoc să luăm foc. Să ne simțim ca-n rai chiar dacă-i dracu' la mijloc

E plin de vagabonți cu suflet de fetiță, o ard în trening dar acasă port rochiță

E fata care stă zâmbind atunci când vii acasă, și poţi jura că nu e alta mai frumoasă

Ști ceva? Hai pa. M-am săturat de provocare. Pentru mine toți și-ar pune banii la vânzare

Trag un fum sperând că-l voi uita, dar știu bine că asta nu aprobă inima

Tăcerea este prietenul adevărat care nu te trădează niciodată

Singura anomalie este incapacitatea de a iubi.

La atingerea dragostei oricine devine poet.

E mai bine să taci și să pari prost decât să deschizi gura pentru a înlătura orice bănuială.

Si când crezi ca nimic nu-si mai are rostul, apare cineva si schimba totul!

Da, zâmbești, iubești. Viața o trăiești la maxim că doar în viața asta o singură dată ești.

Nu, nu, nu e prea târziu pentru povestea noastra. Când ştii că undeva cineva te aşteaptă.

Și credeam că o să treacă repede iubirea ce ți-o port. dar realizez că încă mi-e dor de băiatul meu cel vagabond...

nimeni nu e perfect dar micile diferente ne fac unici!

lumea din jur mereu barfeste! nu proceda la fel arata`le ca tu ai trecut de acest nivel

Si uite asa apare si dispare cate un sentiment ce da culoare

Uite si aici. http://www.bree.ro/statusuri.php

7 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Intra pe statusuri.ro

| Dєєa a răspuns:

Nu am o viata perfecta. Dar stiu sa iau din ea ce'i mai frumos

•Vorbeste mult, e stresanta, râde întruna si fara motiv. Prin felul ei de a fi te face sa o adori.

Poate m-am schimbat sau poate doar m-am saturat.

Hai sa mai zambim si noi..Ca viata cica e "frumoasa"!

Si stiu ca niciodata n-ai fi renuntat la el! indiferent de cum era mincios sau infidel!

Sunt incapatanata pentru ca cineva mi-a demonstrat, Ca pot avea orice daca imi doresc cu-adevarat

Eu nu sunt perfecta, dar hai sa nu uitam cine esti tu!

Mesaj adaugat ulterior:
Iubim viata, fara retete, fara regrete, nu exista zile perfecte, calitatile..noi le numim defecte.

Învata lectia, sterge emotia, mergi mai departe!?

Si zici ca ai mai trecut prin asta? intr-adevar, ai mai trecut prin asta, dar n-ai trecut niciodata dincolo de asta!

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia!

iubesc doar ceea ce apreciez, protejez doar ceea ce imi e mai scump, si ajung mereu unde imi propun

inainte sa plec am suflat aburi peste imaginea ta, si am scris cu degetul DISPARI

WOW. miscarea asta a fost chiar proasta
Ea cu lesa, tu cu limba scoasa

Acele ceasului tac,,, iar tie iti suna in cap tic-tac, tic-tac.Ce sa vrei?! Ce sa mai ceri?! Daca n’ai puteri?! Timpul e nepretuit ca ziua de ieri []

cand toti prefacutii se prefac k` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

sau

http://www.statusuri.ro/

intra aici si scrie statusuri de plictiseala sau ce fel de statusuri vrei si iti va fi de folos iti zic eu;;)

fundita?:D:">;;)

Sper ca ti.am fost de ajutor>:D

| Ale123456 explică (pentru Dєєa):

Da fundăă

| Dєєa a răspuns (pentru Ale123456):

Ce?

| d3men7zel a răspuns:

Plecat cu gandu’…la un coupe…motor mare… fara CD si fara difuzoare…s’auzi cum urca’n ture…prea tare…viseaza in continuare…speranta nu moare…
Viata e un joc de cacao in care nu poti folosii coade
Domina ca sa nu fii dominat
Ca sa întelegi ca esti prost trebuie totusi sa-ti mearga minteawinking
E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini straight face
Sunt punctual ca moartea laughing)
Fundita happy

| Shock_Electrik_1984 a răspuns:

laughing Buna asta laughing
Pai fa-ti prieteni si pierde timpul cu ei, iar daca vrei sa-ti petreci singura timpul liber ai putea sa te gandesti la ceva folositor din care sa ai vreun folos si apoi sa pun in aplicare, daca vrei sa pierzi timpul aiurea joaca-te, citeste, asculta muzica, vizioneaza filme, sunt o gramada de chestii interesante care asteapta sa fie descoperite, trebuie sa ai si u un domeniu preferat!

| PATYlovePATRY a răspuns:

Este vara si ca nimeni nu are chef de teme eu spun sa le uitam.Pe o caldura mare dar nu veri sa stai in casa poti sa faci asta :
-o bataie cu apa cu prieteni
-ai un pachet de carti dar nu ai ce face cu el, ia-ti prieteni si joaca-te cu ei
Daca caldura este prea mare si vrei
sa stai in casa incerca asta:
-fa o bratara a prieteniei si daca nu stii invata asta sau intata modele noi munca iti va fi apreciata si timpul va trece.
-ia-ti caiete din timpul scolii si vezi mesaje pe care le ai pe el sau desenele pe care le facei in timpul orelor la plictileala
-Ia-ti albumele fote si priveste pozele
ect
Plicteseala NU A FOST, NU este si NU va fi permanenta.