| niko1011 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri frumoase! Fundaa!

Răspuns Câştigător
| ღspecialgirlloveღ a răspuns:

BUNA!
Am pornit la drum, pur precum lumina. Un copil cu scantei in ochi care nu stia ce-nseamna vina, cautand iubirea si stima. Si cum nu stiam sa lovesc, viata m-a lovit prima!Sunt drumuri ce ne cauta demult si-ajung la noi cand noi suntem plecati in cautarea lor pe alte drumuri .Daca omul ar stii unde va muri, n-ar mai trece pe acolohttp://ymstatus.com .Important in viata nu e cum incepi, ci cum continui .Cel mai greu ii este omului sa se dezobisnuiasca de viata .Viata este acolo unde te regasesti, momentul in care simti ca iti apartine clipa si ca in ea sta ascunsa o viata intreaga .Un om destept a spus odata "Pentru a fi batran si destept, trebuie intai sa fii tanar si prost! .O persoana spune 4 minciuni pe zi, 1460 pe an. Pana la varsta de 6 ani, un om spune cam 88.000 de minciuni. Cea mai comuna minciuna este: "Sunt bine!".The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot .O scara nu poti sa o urci cu mainile in buzunar.
Je t`aime! Je t`aime! ... Dar mai mult painea cu gemhttp://ymstatus.com .A pretty girl can kiss a guy. A bird can kiss a butterfly. Tthe rising sun can kiss the grass. But you, my friend, can kiss my !Daca intr-adevar doriti ca numele vostru sa apara in ziar, cititi-l traversand strada .Draga mea, te sun mai tarziu, acum nu pot sa injurhttp://ymstatus.com !Papuasul pentru papuas este prieten, tovaras si mancarehttp://ymstatus.com !I stay up late every night, and realise its a bad idea every morning, EEEEEH MACARENA!Nu am cazut... Podeaua avea nevoie de o imbratisare!Anunt: Se cauta paznic la cimitir. Oferim cazare la locul de munca!Poti duce un cal la apa, dar daca reusesti sa-l faci sa pluteasca pe spate, atunci ai obtinut ceva .

"Statusuri de suparare"
" Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… "

" Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! "

" Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape… "

" Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "
»" Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! "

»" E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU ! "

»" In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea speranta… sg’ul meu motiv care m-a mai tine la suprafata… "

»" E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie… "

»" Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand! "

»" Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici… "

» " Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin… "

» " Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine! "

» " Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita… "

» " Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea… "

»" Nu-mi stricatzi praosta dispozitzie… "

» " In dragoste, sa nu faci din durerea altuia fericirea ta… "

» " Am visat prea mult ce nu trebuia…am vrut prea mult ce nu trebuia…acum toti sunt fericiti….iar eu plang printre zambete si rasete… "

» " Tu de vei iubi pe altul… eu nu pot sa te opresc dar te rog sa iti fie mila de cuvantul TE IUBESC! "

» " Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine . dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine… "

» " Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm… "

» " Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile… "

» " Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang! "

» " Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma! "

» " Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul… "

» " Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece, intocmai ca inima mea… Inchid ochi si incerc sa uit de tot… "

»" Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva… "

» " Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "

»" Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine… "

» "Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea… "

» " Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta,crezand ca eu inca te astept. .vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea , insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult… vei plange atunci cum am plans si eu , dar va fi prea tarziu… "

» " Singura,fata in fata cu noptile si cuvintele… "

» " Spune-i ca l-am uitat, spune-i ca nu ma mai gandesc la el, spune-i ca nu-l mai iubesc, dar ca ti-am spus toate astea printre lacrimi… "

» " Ai uitat de mine si tristetea s-a instapanit in lume! As vrea o lacrima, doar una care sa-mi inece obrazul, sa lunece apoi sa sterga distantele ce ne despart… "

» " Ti-as da inima mea, dar a suferit prea mult, ti-as da viata mea dar trebuie sa mearga inainte, ti-as da totul dar e prea tarziu caci s-a terminat…. "

» " Incep sa realizez cat de departe esti de mine, caci simt un gol imens in suflet care doare si nu poate fi alinat decat de mangaierea ta! Iti simt lipsa, IUBIRE… "

» " Daca tu pleci totul se duce se duc iluziile mele si cu ele rostul meu. Daca tu pleci viata mea este cea care se va duce. Daca tu pleci sufletul meu se va duce la ca si soarele cand vine noaptea! "

» " Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "

» " Durerea ce in suflet o port, nu pot s-o mai suport, in lacrimi ma topesc in lacrimi ma trezesc… de ce oare TE IUBESC ? "

» " Daca as putea rade , nu as mai plange… "

» " Hai ramai cu mine… Sau ramai cu bine… Poate asa-i mai bine… Daca nu-ti convine… nimeni nu te tine… Poti sa faci ce vrei de maine… "

» " Viata e prima tarfa care m-a facut sa plang… "

» " Uitarea sigur va veni vor trece clipele pe rand cand la trecut te vei gandi pastreaza-ma o clipa-n gand… "

» " Ma dor ochii pentru ca nu te pot vedea, bratele-mi sunt goale pentru. ca nu te pot inbratisa, buzele-mi sunt reci ca nu te pot saruta, inima mi se frange ca nu esti a mea! "

» " Imi place sa ma plimb prin ploaie… pentru ca nimeni nu vede ca eu plang… "

» " Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine… "

» " Sa ai cu cine, sa ai unde…… dar sa n-ai cu ce ! "

» " Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei care au crezut in tine… "

» " Zambetul celui care sufera este mai dureros decat lacrimile celui care plange… "

» " Ce sa fac ca lacrima sa nu se mai plimbe pe obrazul meu? "

» " Grea e viata unui peste
Cand se zbate pe uscat
Dar mai grea a unei fete
Cand iubeste un baiat ! "

» " Marile incendii se nasc din scantei mici… "

» " Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele… "

» " Vezi tu….nu pot sa te uit…fiind te iubesc prea mult…insa tie ti-e usor….mie insa imi vine sa mor… "

» " Daca razi, toti vor rade cu tine… daca plangi, vei plange singur… "

» " Nu stiu ce a fost intre noi…o dragoste, o minciuna, o obisnuinta….dar orice ar fi fost a fost un vis frumos… dar acel vis a ajuns sa ma raneasca…nu mai pot sa traiesc asa… "

» " Zambesc la stele, si ele………. "

» " Tot ce e in sufletul meu este aici si asta nu cred ca se v-a schima curand cum nici eu nu sunt genu care sa ma schimb… "

» " Toata lumea e suparata cand sunt eu fericita si toata lumea e fericita cand sunt eu suparata…mai bine sunt mereu suparata decat sa fie ceilalti suparati….dar acum, nimeni nu-mi poate lua fericirea… "

» " Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba… "

» " Il iubesc si prostutzul nu-si da seama… "

» " Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta! "

» " Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul… "

» " A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca! "

» " Intr-o zi ne-am intalnit, si ne-am placut si ne-am iubit, lumea parca a innebunit, si intr-o zi ne-a despartit… "

» " Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

» " As vrea sa fiu un fulg de nea chiar daca as trai putin macar as fii pentru o zi fericita si apoi as muri linistita… "

» " Tot ce vad e firm…ard…vise… amintiri… sperante…cred ca un adio e cel mai bun… "

» " Daca viata iti intoarce fundul…….profita de ocazie si…. f*te-o ! "

» " Fiecare cuvant e o speranta in plus… cu fiecare clipa trecuta moartea mea e mai aproape… iar eu inca visez… "

» " Sick of crying, tired of trying, yes i’m smileing but inside i’m dieing… "

» " Cand mi-a fost in viata bine ca un sarpe stateai numai langa mine cand mi-a fost viata amara ma-i lasat k pe un tren in gara prea multe vorbe n-au rost as da orice sa uit ce a fost ai plect, plect sa fi si la mine sa nu mai vi… "

» " De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata,de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei! "

» " Lacrimi amare imi acopera ochii cand noapte la tine stau si privesc, iar somnu-i departe nu pot sa-l apropii si doar la tine stau si ma gandesc. "

» " Inima mea e rupta in doua, jumatate din ea e inca la tine, dar ce pacat ca nu mai suntem impreuna… "

» " As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele… "

» " Stiu ca te uiti la ea si te gandesti la mine…O atingi pe ea dar ma simti pe mine…Ti-e sete de mine dar te racoresti cu ea…Stiu ca ma vrei pe mine dar te multumesti cu ea… "

» " Vreau sa fiu singur in pustietate, sa nu vad lumina zilei, doar intunericul adancul sufletului… "

» " Aspir…….la o viata mai buna… "

» " Plang de durere… sunt singur si trist si te vreau inapoi… intoarce-te si fa-ma din nou sa zambesc… "

» " Mi-ai furat inima si ai luat-o cu tine… m-ai lasat undeva, de unde nu mai pot privi, de unde nu mai pot scapa! Ajuta-ma si tine-ma in brate… "

» " E atat de frig… lacrimile mi-au inghetat si nu mai pot sa zambesc… traiesc un vis demult apus si nu-mi mai revin la viata… "

» " As vrea sa pot da timpul inapoi… sa intorc clepsidra… si sa te pot privi din nou in ochi… sa pot sa-ti spun cat te iubesc! "

» " Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape "

» " A cazut si ultima petala de trandafir… s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna :-< "

» " In zilele in care plang, nu ma gandesc decat la ce va fi… lacrimile nu mai au nicio valoare, cand soarele apune… desi eu plang intr-una noaptea… "

» " Fiecare cuvant e o speranta in plus… fiecare clipa trecuta, imi spune ca moartea mea e aproape, iar eu inca visez! "

» " Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine… "

» " Indiferenta ta, raneste sufletul altora… "
Statusuri de prietenie:
-Dacă ai nevoie de prietenia mea și ne despart 100 de pași, fă tu primul pas și le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
-Un iubit te poate înjunghia în inimă, un străin în față, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevărați nu poartă cuțite la ei.
-Prietenii adevărați sunt îngeri, chiar dacă au uitat să zboare
-Un prieten adevărat e greu de găsit, și mai greu de părăsit și imposibil de uitat.
-Dacă săruturile sunt valuri/ Îți voi da o mare./Dacă îmbrățișările sunt raze/ Îți voi da un soare./ Dacă prietenia ta e o stea/Îți voi dărui toată galaxia /Pentru ea.
-Sunt înconjurată de îngeri. Îi numesc simplu PRIETENI.
-Dintre toți cei care vor intră în viața ta, numai prietenii adevărați vor lăsa urme în inima ta.
-Un prieten adevărat e acela care îți acceptă trecutul, te sprijină în prezent și te încurajează în viitor.
-Prietenia este că relația dintre mână și ochi. Când mâna se rănește, ochii plâng. Și când ochii plâng, mâna le șterge lacrimile.
-O prietenie care ia sfârșit n-a existat de fapt.
-Nimic nu-ți poate schimba mai mult părerea despre un prieten ca succesul. Al tău sau al lui.
-Prietenii vin și pleacă, dar pe cei adevărați îi păstrezi toată viața.
-Drumul spre casa unui prieten nu este niciodată prea lung. Ca și calea spre inima sa.
-Un prieten adevărat crede în tine atunci când tu ai renunțat să mai speri.
-Ferește-te de explicații. Dușmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicații.
-Cel mai bun accesoriu pentru o fată: prietenii ei.
-E mult mai ușor să transformi prietenia în dragoste decât dragostea în prietenie.
-Nu-mi spune cum să-mi aleg prietenii. Mă pricep la asta. Că dovadă, te-am ales pe tine.
-Un prieten vede tristețea din ochii tăi, în timp ce ceilalți se lasă păcăliți de zâmbetul tău.
-Cel mai bun motiv să mergi la școală: prietenii.
Statusuri de dragoste:
-De ce te uiți așa la mine a€¦ cu ochi triști și goi? nu crezi c-ar fi mai bine să-i sscoatem pe-amândoi ?
-Când am fost cu tine m-am simțit bine acum că ai plecat mă simt minunat .
-În grădina casei mele stau cu capul aplecat . și gândindu-mă la tine mi-a căzut o țiglă-n cap
-Știu când să râd, când să fiu supărată, în ochii tăi să fiu cea mai importantă fată.
-Pentru tine poate e prea greu să iubești, la fel de greu când mă gândesc, Că poate n-o să reusesti
-Începusem să cred că îmi va merge bine, începusem să cred că vei venii lângă mine, începusem să cred că încep o noua viață, dar tu nu ai vrut, lăsându-mi inima gheață ...
-Îngeraș din cer picat , ochii tăi m-au fermecat, dintr-o singură privire , s-a ivit a mea iubire!:X
-Tu ești femeia visurilor melea€¦nu știam de ce visez urât de la o vreme.
-Ai o voce așa frumoasă,dar nu știu de ce o irosești vorbind
-Decât o dragoste ce nu mai are rost.mai bine să uităm ce între noi a fost
-Dragostea e o săgeată care face răni de foc,suferă cel ce iubește cel iubit își bate joc.
Statusuri noi
-Știi că ai de-aface cu marea iubire atunci când sunt prea multe lucruri mișto adunate într-o singură persoană ca să mai ai timp să vezi vreun defect!
-Cine râde la urmă nu s-a prins de glumă
-Omul nu are decât 3 evenimente importante în viața sa: nașterea, viața și moartea , el nu-și dă seamă când se naște simte durerea dinaintea morții, iar viața.depinde de el însuși cum o descrie.
-Dacă viață îți dă mai multe lămâi , stoarce-le, fă o limonadă și cheamă-mă!
-Sunt lucruri pe care le poți avea doar dacă stai departe de ele , făcând greșală să le cauti le pierzi ...
Mai multe aici:http://ymstatus.com/
Fundita?

3 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Statusuri de prietenie:
-Dacă ai nevoie de prietenia mea și ne despart 100 de pași, fă tu primul pas și le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.
-Un iubit te poate înjunghia în inimă, un străin în față, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevărați nu poartă cuțite la ei.
-Prietenii adevărați sunt îngeri, chiar dacă au uitat să zboare
-Un prieten adevărat e greu de găsit, și mai greu de părăsit și imposibil de uitat.
-Dacă săruturile sunt valuri/ Îți voi da o mare./Dacă îmbrățișările sunt raze/ Îți voi da un soare./ Dacă prietenia ta e o stea/Îți voi dărui toată galaxia /Pentru ea.
-Sunt înconjurată de îngeri. Îi numesc simplu PRIETENI.
-Dintre toți cei care vor intră în viața ta, numai prietenii adevărați vor lăsa urme în inima ta.
-Un prieten adevărat e acela care îți acceptă trecutul, te sprijină în prezent și te încurajează în viitor.
-Prietenia este că relația dintre mână și ochi. Când mâna se rănește, ochii plâng. Și când ochii plâng, mâna le șterge lacrimile.
-O prietenie care ia sfârșit n-a existat de fapt.
-Nimic nu-ți poate schimba mai mult părerea despre un prieten ca succesul. Al tău sau al lui.
-Prietenii vin și pleacă, dar pe cei adevărați îi păstrezi toată viața.
-Drumul spre casa unui prieten nu este niciodată prea lung. Ca și calea spre inima sa.
-Un prieten adevărat crede în tine atunci când tu ai renunțat să mai speri.
-Ferește-te de explicații. Dușmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicații.
-Cel mai bun accesoriu pentru o fată: prietenii ei.
-E mult mai ușor să transformi prietenia în dragoste decât dragostea în prietenie.
-Nu-mi spune cum să-mi aleg prietenii. Mă pricep la asta. Că dovadă, te-am ales pe tine.
-Un prieten vede tristețea din ochii tăi, în timp ce ceilalți se lasă păcăliți de zâmbetul tău.
-Cel mai bun motiv să mergi la școală: prietenii.
Statusuri de dragoste:
-De ce te uiți așa la mine a€¦ cu ochi triști și goi? nu crezi c-ar fi mai bine să-i sscoatem pe-amândoi?
-Când am fost cu tine m-am simțit bine acum că ai plecat mă simt minunat.
-În grădina casei mele stau cu capul aplecat. și gândindu-mă la tine mi-a căzut o țiglă-n cap
-Știu când să râd, când să fiu supărată, în ochii tăi să fiu cea mai importantă fată.
-Pentru tine poate e prea greu să iubești, la fel de greu când mă gândesc, Că poate n-o să reusesti
-Începusem să cred că îmi va merge bine, începusem să cred că vei venii lângă mine, începusem să cred că încep o noua viață, dar tu nu ai vrut, lăsându-mi inima gheață...
-Îngeraș din cer picat, ochii tăi m-au fermecat, dintr-o singură privire, s-a ivit a mea iubire!:X
-Tu ești femeia visurilor melea€¦nu știam de ce visez urât de la o vreme.
-Ai o voce așa frumoasă, dar nu știu de ce o irosești vorbind
-Decât o dragoste ce nu mai are rost.mai bine să uităm ce între noi a fost sad
-Dragostea e o săgeată care face răni de foc, suferă cel ce iubește cel iubit își bate joc.
Statusuri noi
-Știi că ai de-aface cu marea iubire atunci când sunt prea multe lucruri mișto adunate într-o singură persoană ca să mai ai timp să vezi vreun defect!
-Cine râde la urmă nu s-a prins de glumă
-Omul nu are decât 3 evenimente importante în viața sa: nașterea, viața și moartea, el nu-și dă seamă când se naște simte durerea dinaintea morții, iar viața.depinde de el însuși cum o descrie.
-Dacă viață îți dă mai multe lămâi, stoarce-le, fă o limonadă și cheamă-mă!
-Sunt lucruri pe care le poți avea doar dacă stai departe de ele, făcând greșală să le cauti le pierzi

| madymadalina99 a răspuns:

Statusuri triste:

1.A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!

2.Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca s-a intamplat !

3.Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…

4.Grea e viata unui peste Cand traieste pe uscat, Dar mai grea a unei fete Cand iubeste un baiat!

5.E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…

6.Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!

7.Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…

8. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…

9. Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine!

10. Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista,atunci dar nici atunci eu nu te voi uita…

11. Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea…

12.As vrea sa colorez padurea,
Sa pot s-o fac in mii de feluri,
Sa pot sa intseleg iubirea,
Ce se coboara dinspre ceruri!

13.Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…

14.Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "

15.Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…

16.Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…

17.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine.

18.A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.

19.Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi...

20.Deseori zambetul celui care sufera e mai trist si dureros decat lacrimile celor ce plang!

Statusuri de prietenie:
*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg prietenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii.
Statusri de fericire:
De` cate ori vad visele cum se sfarsesc...De atatea ori ma ambitionez sa reusesc`.Am drumuu`u meu si asta nu se va schimba.
se aude o vocee`!Shhh`.Speranta moare ultimaaa`!:X

De maine totul va fi roz NIMENI nu poate sa le faca pe fete cand dau hainele jos

Chiar de-ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme.tot as glumi!pentru ca stii.viata e grea si lumea e rea.cum as putea sa rezist,daca nu m-as purta asa!

Ce CrEzI Tu.CoNtEaZa MaI PuTiN pentru mine.OrIcUm FaC tot Ce`Mi ViNe.Nu UrMaReSc ChIaR Sa Va DiSpLaC.Dar REFUZ MeReU Sa Va FaC Pe PLAC!

Am Intentzii Bune, Pe Bune . N`ai Tu Idee Cate Cuvinte Frumoase Pot Spune

uiTa`te atent . nu InSiSteNt ...priveste dAr nu aTinge .tE pot respinge ! viseaza ...doreste ! Dar In REalitAte Nu Ma Poti AtIngE.

NUmai sunt cum eram.AkM ZAMbesc.aTuNCI pLANgeAM.am iNvatAT c iN vIataA.SUNT sj bUNE SJ rEle.sJ PesTe toATE Trec k AM pUTeRe."

E genull de fata.Caree te vreaaaa.Darrr.Nareeee nevoiee de tneeeeee.Nu`ti poti da seamaa.E cevaa ciudat la ea!

totul mi s pare un semn si intrebare traiesc intr-o poveste si visul e culoare asa sunt eu mereu visatoare cand am lumea la picioare"

| Giovanna_Giovi_1996 a răspuns (pentru madymadalina99):

Un prieten iti ieste cel mai bun si poti sa ai incredere pana la un puct