| MynameisRallu a întrebat:

Hi.am de aproape o luna si jum o nimfa mascul. e asa frumos imi e drag de el dar dimineata si seara face o galagie ca imi vine sa ii tai coada.in timpul zilei si chiar daca sunt sau nu acasa face liniste ca nici nu iti dai seama ca exista.are de toate vb cu el ma joc cu el dar nu iese inca din colivie are mereu portita deschisa si nu iese imi e frica de faptul ca nu o sa iasa niciodata din colivie ce sa fac ca sa nu mai urle atat si sa iasa afara?

3 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Hey! asa cum a spus si@elenyss, trebuie sa ii pui un prosop pe colivie ca sa nu mai faca galagie.nimfa va crede ca este seara si va dormi.si,tu crezi ca ciripeste in timp ce doarme?rolling on the floor
in legatura cu colivia, i-al pe deget si scoate-l afara.sau ia o jucarie si pune-o langa usita.cand va veni langa ea, il iei pe deget si il scoti.Bafta!

| elenyss a răspuns:

O sa iasa la un moment dat. Trebuie doar sa prinda incredere. Referitor la galagia care o face, ai putea sa-i pui un prosop pe colivie, papagalii nu mai fac galagie pe intuneric.

| Ioona a răspuns:

Poiismug Taie.i Coada si Aripile pentru a'se obisnui cu tineesmug. Nu Simte nimic daca le tai binee, si nu din carneeI don't want to see. si Chestia cu prosopul este buna.smug. sa'i pui si o aglinda mai mare in Cuscaa. pentru a nu fi " singur ", si vorbeste cu ell