| TheGrooveStreet a întrebat:

Hi TPUhappy as dori sa slabesc vreo 3 kg in 1-2 saptamani. Eu mananc la scoala vreo 2 cornuri cu gemhappy, Iar cand vin acasa mananc ce gateste mamahappy de obicei carne de pui, ciorbe, spaghete etc. Eu de obicei seara nu mananc dupa ora 18:30. Sincer eu nu cred ca mananc multstraight face dar totusi kg se depunstraight face, Joc fotbal, alerg. nu mereu dar cel putin de 3-4 ori pe saptamana.

Spuneti-mi la ce credeti ca ar trebui sa renunt?, ce ar trebui sa mananc?

Precizez ca fac abdomene pana la epuizare.

2 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Redu numarul de calorii. vezi unde te incadrezi ca varsta/efort fizic si scade 20% din necesarul de calorii. lasa dulciurile de orice fel si scade cat pot cantitatea de fainoase. schimba farfuria in care mananci cu una mai mica si niciodata nu termina tot din farfurie. cumpara lactate dietetice, nu manca prajeli, bea apa multa, exclus orice fel de suc. nu te infometa, ai grija sa ai mereu la tine fulgi de ovaz. daca ti-e foame, o lingurita de fulgi te va potoli.

| Raluciii_3242 a răspuns:

Nu stiu exact dar eu sunt total opusul tau.mananc de rup dar nu ma ingras cred ca cel mai bine ar fi sa treci pe la medicul de familie dar in niciun caz nu te apuca de curi de slabire pentru ca uita-te ce a patit Teo Trandafir...mai bine fa exercitii si renunta la tot ce are grasimi si prea mult zahar...big grin.Succes la slabit:*