| brunetteee a întrebat:

credeti ca daca tin cura asta de slabire voi reusi sa slabesc in vreo' 2 saptamana? deci : dimineata mananc un ou fiert si 2 felii de margarima cu paine si seara un castron de ciorba ( fara carne si fara paine happy ) plus ca ziua mai fac si niste exercitii de slabire sau alerg big grin. deci ce credeti big grin?

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

O sa ratai bine intre patru scanduri! Renunta la paine si dulciuri, fa sport si lsabeste sanatos!

| valy a răspuns:

Pai nu este bine.deoarece corpul tau nu isi ia vitaminele de care are nevoie... ti-ar trebui sa mergi la un specialist sa iti prescrie o reteta.sau ai putea sa te rezumi doar la sport.alergat,exercitii cum vrei tu, sa reduci mancarea dupa ora 6 sa nu mai mananci si te asigur ca vei avea rezultatewinking

| brunetteee explică:

2 felii de paine cu margarina*. scuze laughing))

| TabooR a răspuns:

Daca ai socate painea ar fi ok! si alearga mai ales sa nu mananci seara daca ai mancat seara ai stricat tot! ai grijawinking

| dulcik a răspuns:

Cred ca in stilul asta vei muri de foame si vei deveni anemica si sigur te vei imbolnavi de ulcer.Nu e o solutie sa te infometezi nu slabesti asa.
Mananca si tu dimineata un iaurt slab in calorii, cu o felie de paine neagra, la pranz o fripturica de pui cu o salata iar seara o salata de fructe sau un fruct. Tb sa mananci sanatos ca altfel risti sa te imbolnavesti si inca ceva margarina are oricum foarte multe calorii.

| myhay144 a răspuns:

Pfff nu stiu ce sa zic, eu am facut sala si stiu ca daca vrei sa slabesti mananci de multe ori pe zi si cate putin, in prima parte a zilei adica dimineata trebuie sa mananci 2 feli 3 de paine pentu ca organismu are nevoie de carbohidrati in prima parte a zilei:poti sa mananci un ou fiert, o rosie, o felie 2 de branza si cu 2 feli de paine, in 2 3 ore mananci iar ceva de ex un mar si o banana, in 2 3 ore iar mai bagi ceva dar nu stiu sa iti mai dau exemple, poti sa mananci de 4 5 ori pe zi si sa slabesti, si sa mananci 2 mese si sa te ingrasi, deci mananci din 3 in 3 ore cam asa zic eu si exerciti sa faci sau sa alergi pe fiecare zi cate o ora minim, si vei slabi, mesele sa nu fie din astea ''nesimtite'' sa fie gustari ai vazut ti-am dat exemple. sper sa iti fi fost de ajutor, cum zici u sa mananci dimineata si seara doar si asa putin iti faci mai mult rau organismului! si nu rezolvi nimic! succes

| SexySpeed456 a răspuns:

Cura asta de slabire mai mult te ajuta sa pui pe tine decat sa dai jos. Cel mai bine ar fi asa : dimineata : 1 ou fiert tare+ o felie de paine neagra, pranz : o salata, sau o supa, un mar sau o portocala, seara, ceva usor o salata cu ulei de masline, sau un mar. Evita bananele. Respectand cura asta de slabire cu cate jumatate de ora pe zi de alergat, poti slabi dar nu pot spune exact cate kg in cat timp. happy