| SeBy_SeBy_1996 a întrebat:

Hi! TPU as dori sa stiu cum pot sa scap de fobia de paianjeni! As vrea sa stiu mai multe despre acesta fobie fiindca de cate ori vad un paianjen ma tremura tot! Va rog dati-mi raspunsuri sincere! Dau funda celor mai bune raspunsuri!

1 răspuns:
| ConcertOfMozart a răspuns:

Incearca sa-ti infrunti temerile. Cand vezi un paianjen, tine ochii inchisi si intinde mana spre el. Daca poti, atinge-l. Vei vedea ca este absolut inofensiv daca va simti ca nu ti-e frica de el. Asa este la animale: daca vad ca te temi de ele, ele vor simti asta si vor reactiona agresiv. Dar daca vad ca nu te temi de ele, nu-ti vor face nimic. Succes cu paianjenii.