| AlexutuDeiu a întrebat:

Ieri am facut inscrierea la liceu.

Si o zis ca merg in clasa G sau H.

Cum se face repartitia asta?

La nimereala sau aia cu medii mai mari in G si aia cu medii mai mici in H

4 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Cand va incepe scoala va v-a striga pe nume la deschidere si iti vei gasi clasa daca nu vei intreba la directiune, spui numele si se vor uita in care clasa esti.
E ciudat cum a zis G sau H...
Dar na.Te vei descurca.

Succes si O zi placuta! happy

| strengaritzza a răspuns:

Eu asa stiu ca repartitia se face in functie de profil. De ex, daca ai luat 6 media generala la capacitate nu are cum sa te repartizeze la informatica. Depinde ce medie ai obtinut si ce profil ti-ai ales.

| Mady2696 a răspuns:

G si H sunt acelasi profil? daca da, repartitia o sa se faca dupa medii.

| saranastasie a răspuns:

DA.Cele mai mari medii din liceu se duc la A, apoi la B si asa mai departe, pana la cele mai mici care se duc la ultima litera (adica pana unde sunt numerotate).
Deci da, aia cu mediile mai mari se duc la G si cei cu mediile mai mici la H