| Jadis a întrebat:

Imi dati niste idei pentru micul dejun? Acum ca sunt in vacanta imi pot prepara singura micul dejun insa nu am idei. M-am plictisit de branza, rosii, sunca si cereale straight face. Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| Popcorncubranza a răspuns:

Salbig grin

Pai ar fi bune ouale, chegana [ceva intre ochiuri si omleta], ochiuri, omleta, jumari [din oua] cu sunca sau salam prajitbig grin Toate merg cu niste branza, sau cu rosii/suncabig grin
Ar mai fi sandwichiurile, cu orice... sunca, branza topita, salata, salam, cascaval etc.
Clatite mici si groase [Pancakes] sau mai mari si pufoase, cu gem/zahar/finetti/banane/cacao
Salatele de legume sau de fructebig grin Incearca cat mai multe, sunt bune si sanatoasewinking
Sucuri naturale, preferabil facute de tine in acea dimineatabig grin Sau shake-uri/milkshake-uri
Iaurt simplu sau cu fructewinking
Covalact... prea bun, prea ca la tara!laughing
Inghetata cu frisca si pepene=p~
Ciocolata calda cu biscuiti

16 răspunsuri:
| Jadis explică:

Mai astept variantewinking Multumesc pana acum :*

| Jadis explică:

@ღAღdღaღ: sa mananci tu aia la micul dejun. As vomita daca as manca pe stomacul gol asa ceva. Sa stii ca nu sunt la dieta

| aneta a răspuns:

Ai putea sa iti faci omleta, ochiuri de oua, paine cu ou, un sandwich cald. Pofta bunahappy

| xBebelushax a răspuns:

-paine prajita cu unt si ceai love struck
-omleta
-un sandwich
-un iaurt
-fructe
-ia un iaurt simplu si niste cirese love struck da'le samburele jos cireselor si pune'le in iaurt love struck
-oua si sunca.
-o salata de legume sau fructe

Sper ca te'am ajutat! Fundita? love struck

| curlyhair a răspuns:

Pai paine prajita,clatite, omleta, sandwich,
pe acest site gasesti orice vrei nu toate se fac usor dar... http://gourmandine.ro/retete-aperitive/

| ღAღdღaღ a răspuns:

Pai...happy
1.Pepene galben, caruia ii scoti miezul si`l umpli cu inghetata de vanilie:X[sau ce gust preferi u]
2.Suc de fructe, incearca ceva mai exotic[mango, ananas:X]
3.Milkshake:X

| deedeetzi a răspuns:

Eu imi mai fac paine cu branza topita, sau Creme Natur/Bonjour de la Hochland(http://www.hochland.ro/ro/produse/crema/hochland_creme.php).Sau cu Finetii, eventual un iaurt de la Covalact(desi parca-i prea bun, prea de la tara) :D
Ciao:*

| alysk84ever14_6997 a răspuns:

Pepene cu somon. Am mancat in alta tara e superb:X:X:
doar ca ti se face repede foame

| aTi a răspuns:

Nu stiu cati ani ai...Ai zis ca esti in vacanta...
Iti pot propune o cafea ceai ciocolata calda langa niste biscuiti cu ciocolata
Sau Niste clatite mari si pufoase cu un gem(sau cioco) big grin
Sora mea mananca dimineata ou fiert dupa taiat in 8 feli cu leusean si lamaie e foarte bun am incercat si eu.

| dany7300 a răspuns:

Incearca un ochi prajit sau omleta... ceva mai usor dar merge si ceai si paine cu dulceata

| S0uNdZ a răspuns:

Eu mananc dimineata cafea cu paine prajita

| cosmin_1969 a răspuns:

Pai aici depinde de gusturile tale...big grin

| Sonnia a răspuns:

Omleta ramane printre favorite, mai ales daca arata asa: http://www.google.ro/......tp?/imgres Poti incerca paine prajita cu unt si gem facut in casa, salata de spanac cu ochiuri si branza telemea, batoane de cereale, lapte si paine cu miere, croissant, ceai si paine prajita cu unt. In afara de acestea, incearca sa mananci dimineata fructe si sa bei sucuri naturale. Sper ca te-am ajutat! Sonnia

| deejaaymikeee a răspuns:

Ce intrebare interesanta laughing pai incearca icre, sau unt de arahide ca mie imi plac foarte mult. O idee buna ar fi fructele ca si asa e sezonu lor. Neata si pofta buna kiss

| Macarale_3279 a răspuns:

Musli cu iaurt, salata de fructe cu sana, clatite + lapte, paine prajita cu icre+rondele ceapa si ceai, croissante cu unt/gem + suc de caise, omleta cu cascaval si ceapa verde, briose cu iaurt.

Enjoy

| andreea1235634 a răspuns:

Clatitesmug