| DrugFree a întrebat:

Vi se pare micul dejun important? De ce?
Voi ce mancati? Vi se pare important sa mancati sanatos la micul dejun?
Eu mananc toaster cu unt si cu sunca si/sau cereale.
Voi ce mancati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mănânci dimimeața, fie că este o masă consistentă sau una ușoară.
Tot ce consumăm ar trebui să fie sănătos... dar la câte E-uri sunt!
Prefer un iaurt cu semințe de in, o cafea, o cană de ceai.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

E, altfel mor de foame pe la 12:00 pm. Paine cu branza sau cascaval incalzita la un sandvicher cu o rosie si o cana cu capucino sau cereale INKA.

| introduaicinumele a răspuns:

Cel mai important este sa mananci dimineata, mai bine nu mananci seara decat sa nu mananci dimineata.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doar coffee!
În rest, nimic până la 3 pm. Așa m-am obișnuit.

| Xtadelo a răspuns:

Din pacate nu am timp sa iau micul dejun.

| valentino52 a răspuns:

Un espresso dublu, 2, 3 tigari si cola.

| strengaritzza a răspuns:

Micul dejun este o masa importanta, este bine sa mananci mai consistent. Eu spun ca daca esti un om ocupat, lucrezi de dimineata este bine sa mananci ceva mai consistent decat cereale. Sunca si unt, sandwish s-au ceva de genu.
E foarte bine asa.

Eu dimineata mananc salate, paine cu unt, chestii mai consistente, si dupa masa un fruct, o nectarina, orice, numai fruct sa fie.

Funda!

Răspuns utilizator avertizat
| Laaaaaaaaaw a răspuns:

Micul dejun este cea mai importanta masa.
Nu prea servesc Micul Dejun, dar cand mananc, mananc la fel ca tine. Sau doar cereale...

| alexandra19961996 a răspuns:

Eu mananc diminiata numai cad sunt ai mei acasa. in rest nu il manac si pana la 16 nu mi se face. dar cand mananc manac ori cereale cu lapte, ori oua prajite sau un sandwich la makerthinking stiu ca este important micul dejun dar sar peste el cand am ocaziablushing

| babypowder87 a răspuns:

Da, pentru mine este foarte important micul-dejun. Mananc paine prajita cu unt si beau un ceai, cereale cu lapte, toaster cateodata, oua fierte sau prajite...depinde de ce am poftahappy Cert este ca nu pot sa fiu apta de ceva daca nu mananc la primele ore ale zileihappy

| TheOldBoy a răspuns:

Eu fac ore la ora 8:00, si nu am timp de micul dejun laughing. Dar inainte sa plec la ore fumez o tigara si beau o cana de cafea. Si mai mananc la scoala...o punga de Lays etc.

| DrugFree explică (pentru TheOldBoy):

Tu fumezi? Hai ca am baut si eu sampanie din joaca dar cum poti spune ca fumezi? Cati ani ai? LMFAO

| octavian6612 a răspuns:

Pai dimineata beau o cafea