| demisca a întrebat:

Imi dati niste intrebari pentru un interviu? funda cele mai bunehappy

6 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Ce stii despre companii noastra?
Ce te motiveaza sa fii performant?
Ce disponibilitate de timp ai?
De cand ai fi gata sa te angajezi?
Ce te recomanda pentru acest post?
De ce te-am alege in fata altor candidati?
Unde te vezi peste 5 ani?
Numeste-mi 3 calitati si 3 defecte ale tale
Poti lucra ibn conditii de stres?

| AnotherCatWoman a răspuns:

Interviu de angajare sau interviu cu o persona\personalitate?

| AnotherCatWoman a răspuns:

1. De ce ai ales compania\firma\societatea noastra?
2.Ce stiti despre compania noastra?
3. Aveti experienta in domeniu?
4. In cazul in care ati avut un post anterior, de ce ati renuntat? daca inca lucrati, din ce cauza doriti sa gasiti un nou loc de munca?
5. Sunteti o persoana ce se adeapteaza usor? Va place sa lucrati in echipa?
6. Numiti 4 defecte si 4 calitati ale dvs.
7.Care sunt obiectivele dvs. profesionale?
8.Ce credeti ca va califica pentru aceasta pozitie?
9.Ce puteti aduce nou in compania noastra?
10.Ce imbunatatiri/inovatii ati adus in domeniul dvs. de munca?
11. Precizati o un episod de la locul de munca in care a trebuit sa luati singur\a o decizie importanta
12.Care a fost cea mai mare realizare pe plan profesonal? dar personal?
13. Dati-ne cateva motive pentru care ar trebui sa va angajam.
14.Preferati sa lucrati pe cont propriu sau in echipa?
15.Cum va vedeti peste 3 ani? Dar peste 5?
16. Daca ati avea la dispozitie doar 3 cuvinte, cum v-ati caracteriza?
17. La ce salariu te astepti?
18. Precizeaza o situatie in care a trebuit sa te folosesti de abilitatile tale pentru a scapa dintr-o situatie imprevizibila( cu seful, colegi sau clienti)
19. Aveti intrebari?

| demisca explică:

Interes

| Justanairhead a răspuns:

1. "De ce iti doresti acest job?"

2. "De ce calitati crezi ca ai nevoie pentru acest job?"

3. "Cu ce poti sa contribui?"

4. "Povesteste-mi despre tine."

5. "De ce vrei sa lucrezi pentru aceasta companie?"

6. "Ce stii despre aceasta companie?"

7. "Ce iti putem oferi noi (compania respectiva) in plus fata de o alta companie la care ai lucrat in trecut?"

8. "De ce ar trebui sa te angajam?"

| maya33 a răspuns:

1. cati ani ai? 2. te-ai sarutat vreodata? 3. cum a fost primul sarut? funda?big grin