| lemmon a întrebat:

Am de facut un interviu si am nevoie de ceva ajutor. Trebuie sa imi imaginez ca ii iau interviu lui Titu Maiorescu. Oare care ar fi cele mai bune intrebari?

Răspuns Câştigător
| annaliana a răspuns:

...domnule Titu Maiorescu, credeti ca Junimea ar mai fi apreciata la aceeasi valoare pe care o avea acum 100 de ani?
In ce relatii mai sunteti cu Caragiale si cu Eminescu?
Va impresioneaza(va place)ceva in literatura de acum? Ce scriitori?
Ce parere aveti de modul in care folosesc tinerii de azi limba romana?
Ce masuri ati lua? Ce masuri ar lua Junimea? Ce scriitori va plac(si le-ati face cunoscute operele)?
...Va multumesc ca mi-ati facut marea onoare de a-mi raspunde la intrebari.

3 răspunsuri:
| dafna a răspuns:

Ce mai face. ce-i mai face "Junimea", daca i-a facut pagina pe Facebook. Fara gluma, eu ca si profesor as aprecia iesirea din tipare si creativitatea."Apropie" interviul de intrebarile tinerilor de azi, de preocuparile lor.Nu interviu sec :daca joaca Sincity ci unul gandit, dezbate problemele culturale ale generatiei tale de exemplu.Bafta multa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te acum dupa el si daca-l gasesti cred ca nu-i greu sa-l intrebi dupa atita drum facut.

| Dee a răspuns:

Mda, aceeasi tema am avut si eu de facut la romana... chatterbox!