| MihaMihaellaa a întrebat:

Imi place de un baiat dar el nu ma place. Lui nu-i plac fetele de genul meu. eu sunt mica de inaltime, slaba si n-am forme. Stiu ca toti baietii se uita dupa forme si pe mine asta ma deranjeaza, plang in fiecare seara si mereu ma intreb cu ce-am gresit sa arat asa? de ce toate fetele arata bine si eu nu? De fiecare data cand mi-a placut de un baiat nu s-a uitat niciodata la mine. Eu nu merit sa am si eu pe cineva? Am 17 ani jumate, totusi... si n-am avut un iubit. De ce? Asta ma intreb si eu... Imi vine sa ma omor

5 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Nu e neaparat din cauza la forme, nu meriti sa mori pentru cineva care nu te place, poate e superficial daca ii plac doar fetele cu forma. Doar baietii superficiali se uita dupa formele unei fete. Stai linistita, nu mai fi suparata, nu ai nici o vina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate la timpul lor...

| eviltwinnn a răspuns:

"eu sunt mica de inaltime, slaba si n-am forme..."

"Am 17 ani jumate, totusi... si n-am avut un iubit. De ce?"

Ti-ai dat singura explicatia.
Daca tu nu te placi de ce te astepti de la ceilalti sa te placa?

| RobertVali111 a răspuns:

Si ce daca nu te place? Nu mai exista baieti? Probabil nu ii vezi tu acum, dar cu timp trece si tristetea si o sa vezi ca o sa apara alti baieti, serios big grin

| Blythe a răspuns:

Buna Mihaela, nu este cazul sa disperi, baiatul potrivit va veni la momentul potrivit... daca el nu te place nu e pentru tine iti spun din experienta. Si eu am avut aceasta gandire in trecut dar ma aflam la polul opus al situatiei adica eram grasa ce sa mai aceleasi intrebari si regrete aveam si eu, dar cine te va place te va place pentru ceea ce esti tu, pentru frumusetea ta, baietii au opinii diferite in ceea ce priveste fizicul fetelor, esti sensibila se vede, pune-ti in valoare delicatetea, feminitatea pe care 100% o ai dar trebuie slefuita. Sa-ti mai spun ceva, baietilor le plac fetele increzatoare si vesele care sunt numai un zambet, nu cele complexate de cum arata ele pentru cel ales vei fi frumoasa din toate punctele de vedere. Nu trebuie sa te simti asa nu trebuie sa permiti sa-ti scada STIMA DE SINE din cauza tiparelor impuse de societate, tu esti asa cum esti si esti frumoasa.
Atiudinea de ''happy girl'' te face mai atragatoare decat crezi.
Pupici, sper ca te-am ajutat si scos putin din acea stare de nimeni nu ma place.