| GPA a întrebat:

În privința unui subiect căruia nu i-am acordat destul timp și, care, a devenit o dilemă nu doar pentru mine...

Cum te văd de fapt persoanele cu care interacționezi?
Ei văd aceeași imagine pe care o vezi în oglindă sau într-o fotografie?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ei te vad posibil ceva mai atractiv pentru ca ai micile tale gesturi pe care tu nu le vezi sau realizezi dar altii le observa si apreciaza + ca tu esti deja prea obisnuit cu tine ca sa te mai consideri ceva wow, pentru un strain potifi mult mai atractiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Imaginea din oglinda e virtuala si rasucita. Ei te vad real si normal.

| Raducons a răspuns:

Aceasi imagine o vad, dar se zice ca te vad cu 20% mai aspectuos decat de vezi tu.

| unvecin a răspuns:

Te văd diferit. Ce vezi tu în oglindă e corpul tău privit dintr-un unghi foarte specific, cu care te-ai și obișnuit, probabil.

Pune pe cineva să-ți facă poze random sau să te filmeze din alte unghiuri. happy

| GanduriDeCafea a răspuns:

Da, daca si propria imagine e inselaciune atunci ce adevar mai este in lume?

| Curioasa12349 a răspuns:

Pff, intrebarea asta este la fel ca intrebarea "ce se intampla dupa moarte?". Adica la fel de imposibila.
Oameni vad in general ceea ce vor ei sa vada. nu ti s-a intamplat NICIODATA sa vezi o persoana intr-o imagine, iar cand o vezi in real sa iti para diferita? Mai grasa sau mai slaba, mai frumoasa sau mai urata, mai inalta sau mai scunda?
Pozele nu pot arata adevara imagine a unei persoane, pot reflecta doar un corp, o silueta care iti imita înfățișarea.
Persoanele cu care interactionezi vad in general reala persoana care ti tu. nu ti se intampla sa ti se zica ca esti slaba chiar daca tu te consideri grasa?(asta e pentru fetele cu probleme)
Sau sa ti se zica ca esti frumoasa chiar daca tu nu crezi asta? Asta e pentru ca persoanele vad realitatea din tine, nu ceea ce vrei tu sa vada ele. Unele pot fi într-adevăr rautacioase, si din acest motiv sa iti spuna ca esti grasa sau urata. Asa ca raspunsul final este, oamenii vad reala TU. sper ca te am ajutat.

| LemonTree333 a răspuns:

Probabil ca alte persoane vad aceeași imagine din oglindă, o poza etc. Dar cum omul este un autocritic este posibil sa ti fi găsit cateva defecte(sau nu ) pe care alte persoane nici sa nu le observe(ex: un cos, o vanataie)