| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut.
Cum mă văd eu într-o oglinda așa ma vad și ceilalți în realitate? La față ma refer sau ma vad ca într-o fotografie?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stiintific vorbind cum esti intr o fotografie asa te vad alti, la fel si daca te si inregistrezi vocea

| Violleta2022 a răspuns:

Da, exact asa te vede lumea, cum arati tu in oglinda.

| RobertMoon a răspuns:

Ei te vad inversat in realitate. Tu in oglinda te vezi intr-un fel, iar in realitate arati inversat. Mie personal mi se pare ca arat mai bine in oglinda fata de realitate.

| Holiday a răspuns (pentru RobertMoon):

"Mie personal mi se pare ca arat mai bine in oglinda fata de realitate."

Intrebarea e, cum naiba iti vezi tu chipul "in realitate".hee hee
Daca piciorul, sau ouale ti le poti vedea "in realitate", fata, gatul, spatele, etc, nu le poti vedea decat cu ajutorul altor dispozitive, fie ca e vorba de un obiect de genul oglinzii, fie prin mijloace de fotografiere/filmare.

| RobertMoon a răspuns (pentru Holiday):

Pai am spus ca in realitate ai fata si corpul inversat. Cred ca m-am vazut si eu in fotografii ne inversate big grin la asta ma refeream iti dai seama

| Holiday a răspuns (pentru RobertMoon):

N-are nicio legatura faptul ca in oglinda ai fata si corpul "inversate". O masina e frumoasa, sau nasoala, dupa caz, indiferent ca e cu botul spre stanga, sau spre dreapta. La fel si cu astea.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru RobertMoon):

In sfarsit cineva care a inteles intrebarea laughing

| anonim3248 a răspuns:

Omul în realitate e mai urât decât cum iese în poze sau se vede în oglindă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cine te vede.
Studiile din america, spun ca peste 85% dintre barbati sunt vazuți și considerati urâți si respingatori, de catre femei. Si nu doar atat, asociaza aspectul fizic cu caracterul si personalitatea barbatului. Adica daca tu esti un tip normal, sa zicem 1. 75cm, o față decenta, un corp normal, vei fi considerat ca un om rau, posibil agresor sexual, sau un ratat. In schimb daca un chad ( 1.90, tras la sala, fața simetrica,barbie de hercule) le abordeaza pe femei, acestea il vor considera pe chad, bun, inteligent, curajos si plin de compasiune, chiar daca acesta este un gunoi ca om, narcisist, obsedat, infractor, lenes. Ps: nu conteza cum te vad altii, important este cum te vezi tu. Iubeste-te asa cum esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Într-o fotografie, digitala sau din aceea developata, poți arăta oarecum distorsionat față de realitate. De exemplu, cunosc tipe care sunt foarte slabe în real, dar în fotografii arata suple și zvelte.

| FindMyName a răspuns:

Depinde, pe camera telefonului nu reflectă chiar cu adevărat cum arăți. Oglinda nu știu cât reflecta și ea adevărul, ochii lumii la fel, depinde cum te vede fiecare. Dacă unul se uită urât, te vede urât. Dacă se uită frumos, te vede frumos.
Dacă tu, în fata oglinzii sau a telefonului te vezi frumos/frumoasă, asa te prezinți, nu toți te pot vedea la fel.

| Claudiu1213a a răspuns:

Normal ca asa te vad și ceilalți, cum te vezi tu în oglinda( aici ma refer strict la fizic) ca doar oglinda nu minte niciodată