| katherine585 a întrebat:

In vara aceasta as vrea sa plec la mare sau la munte. Nu stiu ce sa aleg din acestea doua. Sunt inca in perioada adolescentei si as vrea sa mai cresc putin in inaltime. Am auzit ca la munte te mai dezvolti datorita aerului curat, dar si la mare datorita apei si soarelui. As vrea sa stiu si parerea voastra. Care m-ar ajuta sa cresc in inaltime?

6 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nici marea nici muntele nu te ajuta sa te "dezvolti". aici e de vina genetica, nu aerul sau soarele.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Eu îţi recomand să mergi la mare. În primul rând este mult mai frumos iar în al doilea rând ai putea juca volei pe plajă pentru a creşte în înnălţime, cât şi înnotul care te va ajuta la dezvoltare va fi prielnic.
Disctracţie plăcută!

| OnuOnulică a răspuns:

Pai eu te contrazic!
La mare e mai bine de 1000 de ori pentru ca daca fugi prin apa iti dezvolti muschii si cresti si in inaltimewinking
Crede-ma mai bine e la mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai sa te dezvolti tu in cateva zile happy Cresti peparcurs, dupa cu ti-e organismul. Daca ai parintii mici de statura, nu cred ca poti sa ii intreci cu foarte mult (decat daca ai vreo dereglare la vreo dereglare la hipotalamus, sau nu stiu ce glanda tongue). Eu zic sa mergi la mare, mie acolo imi place si ma simt ca acasa. La munte nici nu prea ai ce sa faci mai mult de 3-4 zile...

| adywow a răspuns:

Nu cred ca 4-5 zile la munte te vor ajuta sa cresti acum.Du-te undeva sa te distrezi cu gasca ta happy

| Deyu_Andru_1998 a răspuns:

Mai bine te duci şi te relaxezi la mare cu prietenii sau familia sau să te duci la sală să faci sport... poate o să te ajute să creşti mai înaltă.