| Sindy02Marty a întrebat:

In wekend ma duc la bunici.Si,intr-o zi pe la ora 5:10, am vazut o pasare cu piciorul rupt.Am luat-o in casa si am bandajat-o cu niste scoci special de bube.Am luat acel scoci pentru ca mi se parea foarte practic. Dupa ce i l-am lipit, i-am dat de mancare, niste frimituri de paine si niste apa calie.Ce sa mai fac cu pasarea in casa? Eu zic sa nu o arunc deoarece vreau sa salvez o viata a unei pasare.Dau funda si voturi!

Răspuns Câştigător
| AntonyoBoss a răspuns:

Pastreazo si ai grija de ea ca nu mai poti da inapoi si sunt sigur ca dumnezeu o sa te vada si o sa primesti ceva de 10 ori mai bun pentru ca nici o fapta buna nu are rasplata si avand in vedere ca ai luat pasarea si ai grija de ea se vede ca ai o inima buna.mult noroc.

4 răspunsuri:
| noink a răspuns:

Daca nu e o pasare foarte mare, o poti duce la veterinar. O sa te ajute si el cu ceva. SI sa stii ca ai facut o fapta foarte buna ajutand-o!

| Weedier a răspuns:

Da,trebuie sa o lasi libera dupa ce se vindeca, sa zboare, sa fie din nou fericitahappy

| Yin a răspuns:

Eu as spune sa ti pasarea pana ii trece lovitura de la picior. Dupa ce i-a trecut poti sa ii dai drumul in natura sa zdoare. poate isi va gasi familia, stiu si eu... ca nu mai ai ce face cu ea dupa.

| andreit8 a răspuns:

Bine ai facut, Dumnezeu o sa te rasplateasca