| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru baieti, dar pot raspunde si fetele. Daca ar fi sa ii recitati iubitei (prietenei ) voastre o poezie romantica, ce i-ati recita? Recitatul sa fie din cap, nu sa cititi de undeva. Pentru persoana iubita, daca ati sti ca ii place o poezie, i-ati recita-o? Pentru o cerere de prietenie (sa fie prietena voastra) i-ati recita poezia preferata si apoi declaratia? Sa presupunem ca persoanei iubite (viitoarea voastra prietena, cu care doriti sa aveti o relatie) ii place Luceafarul. Ati face sacrificiu sa ii recitati toata poezia sau macar jumatate, intr-un loc special? Daca stiti poezii romantice, frumoase, ziceti-mi. Dau funda pentru cel mai bun raspuns, daca doritiwinking

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu doresc ca viitoarei mele prietene, careia ii place Luceafarul, sa i-l recit. Si mie imi place poezia, dar nu o stiu toata. Cred ca merita sacrificiul. Luceafarul de Mihai Eminescu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti nebun?! Are 99 de strofe!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu cate are, e lunga! Dragostea cere si sacrificii nu? In fiecare zi (saptamana) cate 2-3 strofe... in plus ca imi si place

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-ti dau o sugestie?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca e o sugestie de bun simt. Daca ai chef de batai de joc, misto-uri si alte prostii, nu te mai obosi sa zici. Am vazut din primul raspuns dat.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Te iubesc, cand teprivesc, pe loc ma topesc.Ti-asi da si luna de pe cer, dar deia te-am injectat cu al iubirii ser

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Eu ti-as sugera sa faci ceva original din propria imaginatie, daca nu, poti incerca si luceafarul, dar este prea lung, nu stiu, dar cred ca s-ar bucura mai mult daca ai face tu ceva special pentru ea. Succes

| anonim_4396 explică (pentru JustMeAndMyWorld):

Da, se poate si asa, un fel de Luceafar inventat de mine, sau sa recit cateva strofe din luceafarul, cele in care apare dragostea, iubirea.

| simonamaria a răspuns:

Este frumos ca baietii inca vor sa recite pentru poezii pentru iubitele lor.Insa te asigur ca unei fete nu i-ar placea sa ii spui ceva ce altul a scris..mai bine ii spui ceva sincer dar care vine doar din inima ta nu dupa o hartie dupa care ai memorat. Spune-i cat de mult inseamna pentru tine ca e prezenta in viata ta, ca o pretuiesti, spune-i cat de minunat este sa fiti impreuna si detaliaza fiecare sentiment frumos pe care il ai pentru ea chiar in fata ei.Te asigur ca o va impresiona!

| KEric a răspuns:

Stiu eu una buna laughing) :
Iubita mea cu ochii ca carameaua,
Diseara dupa meciul cu Steaua,
Te astept acasa sa vi,
Sa mai facem si noi copii! rolling on the floor))))))))))
Funda, ceva? smugsmug

| Alexandru98 a răspuns (pentru KEric):

Stupid

| KEric a răspuns (pentru Alexandru98):

Eo m-am chinuit sa scriu...nu apreciezi nimic:-P