| Zhuralana a întrebat:

La bac, avem si poezia romantica (Eminescu-Luceafarul). Daca mie imi place mai mult Oda In metru antic, - care tot e poezie romantica, nu pot scrie in loc de Luceafarul la bac Oda? Sau nu se poate puncta? ar fi o diferenta?

De exemplu, profesoara noastra ne a predat la Barbu mai mult Joc Secund decat Riga Crypto deoarece fiind mai scurta, poti invata toate versurile deci poti comenta usor. Sa inteleg ca pot schimba asa si cu Luceafarul, sa scriu Oda in schimb?

2 răspunsuri:
| AkyMinowara a răspuns:

Subiectele se pot schimba doar de catre profesor, sau de catre o comisie speciala (in cazul Bacalaureatului, spre exemplu). Niciodata de catre elev.
Spor la invatat si succes la Examenul de Bacalaureat!

| iVIBER387 a răspuns:

Trebuie sa scrii despre "Luceafarul". De ce? Pentru ca asta tema. Multumesc!