| raluk27 a întrebat:

Intrebare pentru cei din Bucuresti sau cei care cunosc orasul: daca iau tramvaiul 40 de la Piata Hurmuzachi (langa Muncii), ajung la statia IOR 2?
M-am uitat pe net si teoretic da, practic ultima oara mi-am luat o mare teapa, ca tramvaiul a mers pe alt traseu.

Răspuns Câştigător
| dotcube a răspuns:

Ajunge :) uite aici o harta cu traseul tramvaiului.
http://www.ratb.ro/maps1/040.jpg

3 răspunsuri:
| Estera123 a răspuns:

Statia IOR 2 este statie de ce? Tramvai, troleibuz, autobuz? Cunosc cat de cat zona dar nu imi dau seama. Si, in al doilea rand, ce anume este pe langa statia respectiva? Un punct de reper, ceva.

| raluk27 explică:

Statie de tramvai. E o cladire mare, pe partea dreapta, nou construita, din sticla. Mai e o spalatorie, parca tot pe dreapta, inainte de ace cladire. Pe stanga e un restaurant Luminita. Eu trebuie sa ajung la cladirea noua. Si instructiunile sunt cam asa: METROUL-până la staţia 1 Decembrie 1918, gura de ieşire Liceul de chimie, mers pe jos către Autostrada Soarelui (sau tramvaiele 23, 27, 40 – o staţie, IOR 2).
Adresa exacta: Bd. Theodor Pallady nr. 40 G, sector 3, cartierul Balta Albă
As putea si cu metroul, dar e mai complicat. E mai usor cu tramvaiul 40, dar as vrea sa stiu ca ajung sigur acolo.
Multumesc happy

| Estera123 a răspuns (pentru raluk27):

Indicat ar fi sa mergi cu metroul, pentru ca tramvaiele isi pot schimba traseul (dupa cum ai observat si tu pe propria piele) si te trezesti ca harta care este pe internet nu se mai potriveste cu ce este in realitate, mai ales ca in zona aia se lucreza pe traseul unuia dintre tramvaie.