| Ema0123 a întrebat:

Ma adresez celor din Bucuresti.
Ce autobuz trebuie sa iau casa ajung din Piata Unirii la tineretului?
Dar autobuzul sa ma lase pe langa statia de metrou a tineretului.
Si cam cate statii trebuie sa merg?

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

De ce nu iei metroul?!?

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Cel mai bine cu troleibuzele 73, 74 sau 76. Fix 2 statii.
Sau cu autobuzul 313 dar la Unirii are statia in alta parte. Tot 2 statii.

| Ema0123 explică (pentru andreia67):

Super multumesc.
Si daca am card ratb pe toate statiile merge si cu trolibuzele nu?

| andreia67 a răspuns (pentru Ema0123):

Daca ai abonament RATB pe toate liniile merge pe tramvai, troleibuz si autobuz. Nu merge pe liniile expres de aeroport 780 si 783.

| Ema0123 explică (pentru andreia67):

Si statia de troleibuz e tot in statiile normale de autobuz?

| andreia67 a răspuns (pentru Ema0123):

Unde sunt comune, da. La Piata Unirii troleibuzele au statia pe B-dul Dimitrie Cantemir, 313 o are in zona dintre B-dul Unirii si Splaiul Independentei, langa intrarea principala la metrou M1.