| RyAngel a întrebat:

Leda ofera sponsorizari blogurilor? daca da, ce trebuie sa fac sau cui sa trimit mail pentru ca nu am primit raspuns la primele 2 mail-uri trimise?

1 răspuns:
| andyx11 a răspuns:

DJ Andi si-a construit cariera pas cu pas lucrand foarte mult atat ca DJ cat si ca producator remarcandu-se pe piata romaneasca inca din anul 2001, cand a realizat prima piesa, pentru compilatia "Mouse in House"(vol. 3), sub pseudonimul SVR 4.

Colaborarea sa cu Mouse in House a continuat pana la ultimul volum al colectiei, in aceeasi perioada fiind rezident si al clubului Keops. Originalitatea seturilor sale a fost evidentiata prin realizarea unei intregi serii de remixuri: Underdog Project - I can't handle it, Tomcraft - Loneliness, ATB - 9 PM (Till I Come), Jimmy Somerville - Safe, Dina Vass - The love I have for you, Faithless – Insomnia. Alte remixuri au aparut oficial pe albumele artistilor: Morandi - Beijo (Uh La La), Planeta Moldova - Alimentara, Vali Barbulescu feat. Dax - Safe Sax, DJ Raoul - Am atins un nor, Simplu - Provocarea, Paul & DJ Allegro - The Na-Na Song, Miki - Alerg, Miki & Pepe - Fara tine si altele. Anul 2003 a culminat cu aparitia pe albumul In-Grid - Rendez Vous a remixului semnat DJ Andi al piesei "Tu Es Foutu". In acelasi an a luat nastere un nou proiect numit W.Y.D., ce a avut ca piesa de referinta "Aripi sa pot zbura", devenita hit in vara lui 2004, a beneficiat si de un videoclip difuzat in exclusivitate pe cea mai titrata televiziune de specialitate. DJ Andi a pregatit proiecte noi gata de lansare in anul 2006, Adrian Eftimie-No side effect, continuand seria de remixuri cu: DJ Raoul - Am atins un nor (2 variante, din care si un chill out version), Vali Barbulescu - O 9 zi, DJ Sava - Gone away, DJ Optick & Activ - Surrender, Vali Barbulescu & Giulia – Zbor, DJ Sava - Bless The Light, Dax-Say Goodbye. Dupa ce a devenit realizatorul emisiunii Request 629 a reusit cu piesa "Rupturewort" sa ajunga in chart-ul oficial Djuma Soundsystem din luna octombrie.

Combinatia dintre muzica electronica si cunoscuta tema a unei melodii populare i-a cucerit pe cei doi baieti dela Djuma Soundsytem. "Rupturewort" este pe locul 10 in clasament in fata unor nume importante ca Booka Shade, Audiofly sau chiar Djuma Soundsystem. Acestia au spus ca piesa lui Andi prinde foarte bine in cluburi si ca "it's a great folk/ minimal track"! Productia a ajuns si in mainile altor dj importanti, iar in prezent dj-ul roman negociaza lansarea piesei la un label important din afara. Andi a realizat recent si un remix pentru hitul Djuma "Les djinns" despre care Mikkas a spus ca este unul dintre cele mai bune remixuri primite, iar baietii se pot lauda cu aproape 50 de remixuri ale marelui lor hit. "I think yours is actually one of the best I've heard (and it's been close to 50)!"