| AleXa98_7666 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.Am o prietena, pot spune ca e cam geloasa.Nu e vorba de baieti. E in clasa cu mine. O cheama Ioana.

Mai am o prietena cu care stau in pauza pentru ca nu e in clasa cu mine. Dar prietena cealalta, Ioana crede ca stau numai cu ea si ca, cu ea nu stau.Ne.am certat de multe ori pentru ca zice ca nu ii acord atentie doar prietenei celelilate, pe nume Cristina.

Dar eu stau cu amandoua, mai ales ca. cu Ioana stau in aceeasi banca, vorbim in ore, mai stau si in pauza cu ea, si tot zice ca stau mai mult cu Cristina.

Deci numai suport! Numai stiu ce sa fac. Trebuie sa mentionez ca o cunosc de cateva luni pe Cristina si pe Ioana de vreo 6 ani. Dar a facut multe pentru mine si Cristina si imi e ca o sora, nu m.am certat niciodata cu ea.

Dar va rog. Ajutati.ma ca nu mai stiu ce sa fac. Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| Tourniquet a răspuns:

Vorbeste cu Ioana si spune-i ca mai vrei sa discuti si cu Cristina, deoarece cu ea vorbesti doar in pauze, daca nu intelege cerei ID-ul de Messenger si numarul de telefon Cristinei si vorbiti asa, mai mult, iar in pauze bag-o mai mult in seama pe Ioana, cat si cu Cristina.
Vorbeste cu amandoua. Stii, o prietena de 6 ani, o prietenie buna sa ti-o strici din cauza unei prietenii de cateva luni, care poate nu te-ai certat niciodata cu Cristina, dar o vei face. happy
Iti recomand sa le bagi pe amandoua la fel de mult in seama. happy

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pe Ioana o lasi balta si pe Cristina o iei de sora simplu ca bunaziua

| minnieee a răspuns:

Stai cu amandoua in pauza si arata-i Ionei ca ea este mai importanta decat Cristina, mai ales daca sunteti prietene de 6 ani.Nu lasa o prietenie de cateva luni sa o strice pe una de atatia ani.