| ad3lyna29 a întrebat:

Am doua prietene cu care ma inteleg foarte bine, dar recent ele sau certat si una dintre ele nu vrea deloc sa se impace cu cealalta, chiar daca celalta prietena vreasad...Vine acusi ziua mea iar as vrea sa le invit pe amandoua ca tin la amndoua la fel de mult dar daca le invit pe amanodua una dinter ele pleaca ca nu o suporta pe cealalta ce sa ma fac? Sa le ivnit pe amndoua sau numai una din ele?sad

Răspuns Câştigător
| Elly4all a răspuns:

Desigur ca trebuie sa le inviti pe amandoua!, daca vei invita doar una cealalta se va supara si mai rau dar de data asta nu numai pe acea fata ci si pe tine, sfatul meu este sa va dati o intalnire unde sa poata sa vorbeasca amandoua deschis si fara remuscari, decat asa vor putea sa se descarce, este datoria ta de buna prietena a le impacawinking. daca nu se impaca invita'le pe aman2 si va fi decizia lor daca o sa vina sau nuhappy.succes si nu te lasa trebuie sa le impaci.

7 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Pai eu zic sa le inviti pe amandoua... tu iti faci datoria apoi e treaba lo daca vin sau nu... daca o sa chemi doar pe una dintre ele s'ar putea sa se supere cealalta pe tine...asa ca invita'le pe amandouawinking

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu zic sa le inviti pe amandoua... daca ele nu vor sa vina e treaba lor...si daca inviti numai una cealalta sigur se va supara pe tinewinking

| alexa a răspuns:

Mai ideea e k tu esti prietena cu amandoua. faptul ca ele acum nu se mai inteleg nu ar trebui sa. ti strice ziua de nastere si nici ele nu ar trebui s. o faca.trebuie sa vina pentru tine nu sa renunte pentru ca e cealalta.
tu fa. ti datoria si pe urma vezi ce se mai intampla.
bafta

| CatGirl a răspuns:

Este bine sa le inviti pe amandoua. Vorbeste cu ele si spune-le sa se impace. Daca nu vor acest lucru roaga-le sa faca o exceptie de ziua ta.Si asa o sa iti dai seama daca tzin la tine.

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Spune`le la fiecare ca pe cealalta nu ay invitato! si o sa se`ntalneasca acolo... iar tu o sa le rogy. fyynd zyua ta, sa nu ty`o strice, sa se symta bine! o sa`nteleaga:*

| byenkutzyk a răspuns:

Invita-le pe amandouahappyDaca nu vor sa vina e problema lorhappySi cum au spus si ceilalti...Incearca sa le impacikiss

| raskolnikov a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa stalilesti o intalnire cu Mircea Radu! sfat prietenescwinking