| sweetkiss4u4ever a întrebat:

Ma intreb daca visele ne afecteaza viata de zi cu zi?

6 răspunsuri:
| sweetkiss4u4ever explică:

Mi s-a parut interesant raspunsul tau irninis dar vreau mai multe detalii despre acele exercitii

Răspuns utilizator avertizat
| Cristine23 a răspuns:

Eu cred ca da...pentru mine 100%.

| Alycaaaa a răspuns:

Visele... un domeniu de mult uitat, dar pastrat totusi (ca si esenta, cunoastere) in invataturile budiste.
Ar fi multe de zis, dar, ca idee, majoritatea lor sunt rodul imaginatiei tale. Daca ai exersa mai multe exercitii de concentrare zilnic (si ai mai face niste chestii) ai putea sa dobandesti niste capacitati care te-ar putea ajuta sa intelegi visele mai mult. Ma opresc.

| Criss_1962 a răspuns:

Sincer, nu cred. Deoarece ele sunt frumoase (cateodata) si cu ajutorul lor poti simti intr-adevar ca traiesti. Ele pot fi doar niste banale vise sau chiar o... premunitie. Deci raspunsul meu ar fi nu!

| anonimm_2063 a răspuns:

Da... visele rele.nu prea da visele bune uneori da...De ex visezi si apoi cand te trezesti lumea perfecta in care erai dispare si tu ramai in lumea ta mizerabila unde totul e un cosmarsad