| anonim_4396 a întrebat:

Ma scuzati nu stiti de catre cine este acreditat ECDL si cateva informatii despre el

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Programul ECDL/ICDL este administrat la nivel mondial de catre Fundatia ECDL (ECDL-F ECDL Foundation). Fundaţia este o organizaţie non-profit, rolul ei fiind acela de a promova, dezvolta si certifica abilitatile de operare pe computer si cunostintele IT. Acesta se realizeaza prin acordarea sub-licentei ECDL unor organizatii locale, care administreaza programul la nivel national conform standardului stabilit de Fundatia ECDL.
In Romania, entitatea autorizata este ECDL Romania :http://www.ecdl.org.ro/articol/ecdl-romania_10.html
Informatii despre program(ce este ECDL, cui se adreseaza, avantaje, certificari ECDL, centre de testare) gasesti in link-ul de mai sus.