| Kat123456 a întrebat:

Ma simt foarte rau acum doar plang si ma gandesc de ce m-am nascut oare cu ce scop sa sufar mereu? dati-mi un sfat ce sa fac nu mai suport viata asta

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la o consiliere psihologică, posibil o depresie!
Pa, pa.

| Minks a răspuns:

Toti trecem prin perioade naspa. O sa apara si soarele pe strada ta. Daca nu, exista lamele sau streangul.

| darrio2007 a răspuns:

Bun si care este motivul? Marturiseste-te.

| Broadband a răspuns:

Orice ai face. sa nu te sinucizi. cea mai mare prostie. stiu pe cineva care era ca tine. tot timpul avea ghinion in toate, probleme cu parintii, etc. pana la urma... ma intelegi! viata merge inainte cu bune si cu rele. traiti viata la maxim fratilor. o seara buna!

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Daca e sa o luam asa, toti suferim.Nu cred ca esti singura de pe toata lumea asta.Viata merge mai departe indiferent, nu-mi zice ca si tu esti una de aia care vrea sa se omoare...
Daca vrei, sa vorbesti cu cineva, trimite-mi mesaj cu idul tau.
Si, gandeste-te si ca de aia suntem oameni, in viata avem si rele si bune.
Nu vezi binele decat dupa ce ai trecut prin rau.
happy

| Shammal a răspuns:

Tu alegi scopul pentru care esti aici, tu creezi acest scop, ai aceasta libertate; esti aici doar pentru a te bucura de acesta experienta; opreste-te intr-un loc unde te simti bine si confortabil si elibereaza-te de orice gand, bucurate de liniste, observa ca totul se desfasoara perfect pana in momentul cand mintea ta incepe sa se agite si incepi sa iti creezi tot felul de ganduri; iti recomand cartea Arta de a Iubi de Don Miguel Ruiz, o sa-ti placa, eu am citit-o pe "nerasuflate"; te imbratisez cu drag

| Botix a răspuns:

Ce probleme ai intampinat de ai ajuns sa nu mai suporti viata?:d

| AjutorTPU a răspuns:

Salut! Pai nu ne-ai spus de ce suferi straight face
Mai bine gandes-te la ceva frumos si vezi mereu jumatatea plina a paharului!

Mai bine gaseste-ti un hobby care sa iti placa foarte mult, de exemplu pictatul, niste ore de dans etc, si incearca sa uiti de aceste ganduri,, necurate'' am putea sa le spunem.

Sau incearca sa iti faci un iubit, daca ai varsta necesara, incearca sa iesi cu prietenii, gasesti diverse solutii!
Sper ca ti-am fost de ajutor!

Fundita! big grin O astept! love struckbig grin
Pupici multi! :*:*:*

Întrebări recente