| ▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █▄ █ ▄ █ a întrebat:

Ma tot chinui sa salvez pozele dupa hi5. si nu merge. mi-se salveza suv denumirea de GIF iar cand le deschid apare doar o pagina albastraight face. sti vreo modalitate?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Incearca, dupa ce salvezi poza sa dai rename si sa ii schimbi extensia in jpg. Vezi daca merge asa.

17 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Si eu am incercat, din pacate in format jpg nu le mai poti salva.

Anna
| Anna a răspuns:

Nu mergesad

| dragosh_1452 a răspuns:

Am incercat si eu... dar cred ca cea mai usoara solutie e sa faci o captura de ecran (apesi pe butonul Print Screen de la tastatura) si deschizi Paint-ul din Windows si dai Ctrl V si iti apare tot ecranul. Apoi salvezi in jpg pe comp iar mai apoi cu un program de vizualizare a pozelor (AcdSee, etc) decupezi doar poza respectiva si o salvezi... sper sa-ti fie de folos. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of, toate pozele care-ti apar in pagina, mai intii sint salvate in calculator. Abia pe urma iti sint afisate.
Le gasesti in Temporary Internet Files. Poti sa le copiezi direct de acolo, asa scapi de protectia pe care si-o pun unii sa nu copiezi nimic de pe pagina lor. Daca poza este mica si are link spre o poza mai mare, dai click pe link si dupa ce incarca si poza cu rez mare, o copiezi tot din Temporary Internet Files.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E de la hi5happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal! Yo am vazut pe Heyo.ro ca au o optiune de back-up hi5. ti le descarca usor. Mie mi s-a parut foarte fain: http://www.heyo.ro/hi5-backup.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc luati ma poze de pe hi5?laughing) la baieti stiu raspunsu na ca nu am vb corect gramatical nu stiti voi sa salvati sau cine stie poate nu mere sa salvezi eu n-am incercat inca sa salvez nimic de pe site-uri din astea "de socializare" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa iti creezi un nou album si acolo sa incarci alte poze si poate merge!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu eu...nici eu nu stiulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu programu photo scape dai la screen capture si apoi dai la capture full screen sau la capture region unde vrei tu sa dai si iti salveaza imaginea in photoscape si din foto scape o salvezi tu unde doresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ms mult gragosh. cea mai buna solutiewinking:X:X:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschide pagina de hi5 cu Firefox Apoi FILE>>>> SAVE PAGE AS>>>> (alege desktop). Apoi pe desktop vei vedea o pagina web si un folder.In acel folder... orientezi dupa "SIZE" si o sa gasesti poza dorita... pe care CUT/COPY si PASTE in alt folder. Dupa care schimbi poza in hi5 si repeti procedura. Astfel o sa descarci poza la marimea ei uplodata. Ce am citit mai jos cu captura de ecran.numai copii se gandesc asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cf?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte simplu.intra pe hi5...fi pe poza respectiva si apasa pe tastatura "PrtScSysRq" si peurma du-te in "Paint" si apasa sus "Edit" si peurma "Paste" si peurma decupezi poza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar e mult de skris

| karakter a răspuns:

Cea mai uşoară metodă este aceasta:
1. Clic dreapta pe poza mică a celei care se doreşte salvată
2. Clic View Image
3. La URL se modifică [...]-01.jpg cu [...]-02.jpg
4. Se apasă Enter
5. Clic Save Image As