| MadRaven a întrebat:

Mâine am examenul. Ceva sfaturi cum să scap de emoţii?
Mulţumesc.

14 răspunsuri:
| JoinTu a răspuns:

Gandeste-te ca mai sunt alte milioane de elevi care exact in acelasi timp dau examenul cu tine, cum ar fi prieteni de-ai tau. Si eu am maine examenul, sunt tot a 8-a, am recapitulat toata saptamana, daca stii ca esti o fata inteligenta si ca ai invatat nu trebuie sa-ti faci griji, nu depinde viata ta de acest examen, nu moare nimeni daca iei o nota mai mica decat te asteptai. Fii tu insati, nu esti singura care da maine examenul, gandeste pozitiv, un studiu a aratat ca elevii / studentii care gandesc pozitiv si care au incredere in ei au rezultate mai bune cei care-si fac griji, chiar daca au invatat mai putin decat aceia. Baftawinking!

| MadRaven explică (pentru JoinTu):

Faza e că eu ştiu că trebuie să iau 10 şi 9, 50 la română şi mate. De asta sunt stresată

| Lαrisα a răspuns:

Si eu am examenul. laughing La ce liceu vrei sa dai?

| MadRaven explică (pentru Lαrisα):

Racoviţa, Iaşi :3
De unde eşti?

| Lαrisα a răspuns (pentru MadRaven):

Sunt din Bucuresti. happy

| MadRaven explică (pentru Lαrisα):

E naşpa ca dacă vreau să intru, îmi trebuie 10 la una şi 9, 50 la alta.
Stres maxim laughing

| StReEtDaNcEaNa a răspuns:

Salut! eu le am la anul si nu vreau sa imi imaginez cum o sa fie, mai ales ca examenele o sa insemne ceva foarte important pentru mine.Incearca sa te calmezi, daca ai incredere in tine si stii ca ai invatat nu ar trebui sa ai emotii.Ma rog o sa vezi ca o sa fie bine si o sa stii.Iti doresc foarte mult succes!

| Ella192 a răspuns:

Gindeste-te ca este doar un simplu examen si ca nu este unicul in viata ta. Din acesta cauza nu trebuie sa iti faci griji pentru un "nimic" pentru ca nu merita si plus la asta gindeste-te ca examenul e doar un test de cunostinta si nimic mai mult. Bafta la examen si nu-ti fa griji, pentru ca nu merita.

| ReTz a răspuns:

Si eu am proba orala la engleza saptamana aceasta, dar crede-ma, nu prea ai cum sa scapi de emotii laughing. Daca acum avem emotii, la proba scrisa lesinam? Tre' sa fii tare :*.

| MadRaven explică (pentru ReTz):

Eu am proba scrisă la română mâine, sunt a VIII-a. Şi eu la simulări stateam să leşin, d-apăi la examen laughing

| ReTz a răspuns (pentru MadRaven):

Oooo, esti clasa a 8-a laughing) hahaha.Nu stiu ce sa zic, controleaza-te singura.

| MadRaven explică (pentru ReTz):

Asta încerc. laughing

| Tinușca a răspuns:

Ar trebui sa repeti temele, sa te culci devreme azi si cu emotiile e un pic mai greu : ai incredere maxima in tine si totul va fi okhappy

| CokeM a răspuns:

Un sfat, stai pana la sfarsit, cand am dat eu examenul, aproape toti au terminat si am stat... sa vad ce se mai intamplalaughing si dintr-o data vin rezultatele la profa si ni le-a spus. Nu stiu daca o sa fie asa, dar e posibil oh go on.