| Mkeynes a întrebat:

Hei salut, maine am examenul auto practic.
Ajutati-ma va rog cu sfaturi vreau sa stau cat mai relaxat si fata emotii.
Cum ma sfatuitii?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Hei, ai luat examenul auto?
te asteptam cu raspunsul!

| Mkeynes explică (pentru Violleta2022):

Hei am avut 32 de minute fara greseala
Si ma picat doar ca am trecut prea aprooape de masinile parcate
Pe o straduta aglomerata
Englezii astia sunt nebunii rau ‘ca eu in Anglia dau de permis crying

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

Imi pare rau sa-ti spun, dar nu te pica nimeni FARA greseala, ca tocmai ai facut una majora, de aceea te-au picat.
Englezii sunt mai corecti ca romanii, nu te incurca ca nu au voie si nici nu te sicaneaza, asa ca, ai picat pe greseala si este frumos sa accepti realitatea, s-a te pregatesti data viitaore mai bine sis a repeti examenul.
Cunsoc sistemul anglican, se aplica si in Australia, ca ambii mei copii si-au luat permisele aici.
Ia 2-3 ore de soferie cu un instructor local si du-te la urmatorul examen cu masina scolii de soferi, ca da bine la examinare si iei sigur examenul!

| Mkeynes explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu ce sa mai fac eu conduc bine
Dar cand am examen nu pot fi relaxat oare ma stresez prea mult si asta nu e bine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

Lipsa de experienta este problema ta.
Toti incepatarii patesc asta, mai mult sau mai putin.
mai ia niste ore de sofat cu un instructor si mergi sa dai tarseul cu masina scolii.
Te asigur ca vei lua imediat examenul (stiu eu secretul asta happy

| Mkeynes explică (pentru Violleta2022):

Da dar problema este ca
Eu de 2 luni conduc in continuu zi de zi
Ca aici in Anglia daca ai pe cineva care are permis de minim 3 ani si il pui langa tine sa te insoteasca ‘circuli regulamentar

| Violleta2022 a răspuns (pentru Mkeynes):

Stiu, desii nu poti sofa daca nu afisezi pe masina "L"-ul pentru "learner".
Si aici este la fel, dar ti se cer 120 de ore de sofat, alaturi de un sofer cu "full licence".